سیستم صوتی کنفرانس

برگزاری کنفرانس‌ها یا سمینارها در ابعاد مختلف نیازمند، یک سیستم صوتی متناسب با آن مراسم است. کنفرانس در واقع یک رویداد بسیار مهم است که بعضا ممکن است با مشارکت تعداد زیادی شرکت‌کننده برگزار ‌شود. بنابراین تجهیزات سالن کنفرانس از هر لحاظ حائز اهمیت است. یک سالن کنفرانس مجهز، دارای یک سیستم صوتی با کیفیت است که به صورت حرفه‌ای نصب و راه‌اندازی شده است.

 

سیستم صوتی کنفرانس

ما در گروه وویس‌کده با در اختیار داشتن متخصصان مجرب و با سابقه، می‌توانیم با ارائّ خدماتی چون مشاوره، طراحی سیستم، تآمین قطعات و اجرای پروژه، امر تجهیز و راه‌اندازی سیستم صوتی را برای شما عزیزان تسهیل کنیم. کارشناسان ما از لحظه شروع کار تا پایان نصب با مشاوره رایگان در کنار شما عزیزان هستند، تا بیشترین‌ بهره‌وری را داشته‌ باشید.

یک سیستم صوتی کنفرانس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در یک کنفرانس بزرگ، پیام از طریق یک سیستم صوتی ارائه می شود. پخش یکنواخت صدا در کل اتاق یا سالن نکته بسیار مهمی است. چرا که در یک گردهمایی مانند کنفرانس صدای سخنران یا شرکت‌کنندگان باید واضح به گوش سایر اعضا برسد. بنابراین، کلیه تجهیزات صوتی مورد نیاز باید با دقت انتخاب، نصب و راه اندازی شوند. برای انتخاب یک سیستم صوتی مناسب با فضای سالن کنفرانس باید در مورد ویژگی‌های آن بیشتر بدانیم. هر چه دانش ما در این مورد بیشتر باشد هنگام برگزاری این رویداد با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد. از جمله ویژگی‌هایی که باید در نظر بگیریم:

 • تعداد تجهیزات از جمله میکروفن‌ کنفرانس متناسب با بزرگی فضا و تعداد شرکت‌کنندگان باشد.
 • پخش همزمان صدا برای چند منطقه
 • قابلیت حذف بازگشت صدا داشته‌ باشد، تا به اصطلاح سوت نکشد.
 • امکان حذف نویز موبایل یا وسایل الکترونیک دیگر را داشته باشد.
 • امکان اتصال به سیستم تصویربرداری وجود داشته باشد.
 • دارای ویژگی ضبط صدا باشد.
 • در صورت نیاز مجهز به سیستم رأی‌گیری و ترجمه همزمان باشد. 

تجهیزات سیستم صوتی کنفرانس

سیستم‌های کنفرانس دو نوع هستند، که شامل سیستم‌های آنالوگ و دیجیتال می‌باشند. سیستم‌های آنالوگ مدل‌های قدیمی‌تری هستند که صرفا امکان دریافت، تقویت و ارسال صدا را دارند. سیستم‌های صوتی دیجیتال علاوه بر موارد گفته شده دارای امکاناتی چون ترجمه همزمان، سیستم رأی‌گیری، اتوترکینگ و … هستند. در ادامه به معرفی تجهیزات مورد استفاده در سیستم صوتی کنفرانس می‌پردازیم.

میکروفن کنفرانس

یکی از اصلی‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری کنفرانس یا همایش، میکروفن کنفرانس است. میکروفن‌های کنفرانس به میکروفن رومیزی هم معروفند که همگی به دستگاهی به نام مرکز کنفرانس متصل ‌می‌شوند.

آنها نقش کلیدی در انتقال صدا و صحبت های شرکت کنندگان در جلسات کنفرانس، ویدئو کنفرانس و تماس های تلفنی دارند.

کاربردها و فواید استفاده از میکروفن در راه اندازی سالن کنفرانس:

 

 1. انتقال صوت بهبود یافته: با استفاده از میکروفن مناسب در جلسات کنفرانس، امکان انتقال صدای واضح و قابل فهم به تمامی شرکت‌کنندگان وجود دارد. این، باعث می‌شود تا در جلسات کنفرانس، همگرایی بیشتری بین شرکت کنندگان ایجاد شود و ارتباط بین آنها بهبود یابد.

 2. کاهش نویز و اشتباهات: با استفاده از میکروفن، می‌توان تأثیر نویزهای محیطی را کاهش داد و اطمینان حاصل کرد که صدای صحبت کنندگان به درستی منعکس می‌شود. این باعث می‌شود که در فرآیند ارتباطات، کمترین تعداد خطا و اشتباه ایجاد شود.

 3. نقش کامل شرکت کنندگان: با استفاده از میکروفن، تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس قادر به بیان نظرات، پرسش‌ها و ایده‌های خود هستند. این امر، افراد را مشتاق‌تر به مشارکت و فعالیت در جلسات کنفرانس می‌کند و تعامل بین آنها را تقویت می‌کند.

 4. صرفه‌جویی در زمان و هزینه: با استفاده از سیستم صوتی کنفرانس با میکروفن، نیاز به حضور فیزیکی در جلسات حذف می‌شود، که این باعث می‌شود تا زمان و هزینه بسیاری در مسافت‌های طولانی صرفه جویی شود.

 

میکروفن‌های کنفرانس به میکروفن رومیزی هم معروفند که همگی به دستگاهی به نام مرکز کنفرانس متصل ‌می‌شوند. این میکروفن‌ها از یک پایه تشکیل شده است که دکمه‌ها اسپیکر، نمایشگر (در برخی مدل‌ها) بر روی آن قرار دارند. برخی از میکروفن‌ها به اصطلاح خرطومی یا گردن غازی هستند. برخی دیگر مجهز به فناوری Revoluto هستند که میکروفون‌ها به صورت ردیفی درون بدنه دستگاه قرار دارند. مدل‌‌هایی از میکروفن نیز هستند که درون میز یا دسته صندلی تعبیه می‌شوند.

یک دسته‌بندی دیگری نیز برای میکروفن‌های سیستم کنفرانس وجود دارد که شامل بی‌سیم و باسیم است.

میکروفون کنفرانس - سیستم صوتی کنفرانس

میکروفن بی‌سیم کنفرانس

در این میکروفن‌های نیازی به کابل‌کشی ندارد و کنسول‌های آن دارای باطری داخلی هستند. همچنین، آزادی عمل شرکت‌کنندگان بیشتر خواهد شد. میکروفون‌های بی‌سیم برای برقراری ارتباط و انتقال داده از فناوری infrared و wifi استفاده می‌کنند.

میکروفن باسیم کنفرانس

این میکروفن سیگنال‌ها را از طریق کابل به گیرنده‌‌ها منتقل می‌کند و نگرانی تمام شدن باطری در حین جلسه از بین می‌رود. بعضا سیم‌کشی‌های بلند، ممکن است آزادی عمل سخنرانان مختل کند.

اینکه شما کدام سیستم صوتی را برای سالن کنفرانس خود انتخاب کنید اهمیت زیادی دارد. اگرچه این دو سیستم با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند اما باید در سالن‌های کنفرانس مختلف و با توجه به شرایط گوناگون موردی را انتخاب کرد که فواید بیشتری داشته باشند.
جهت اطلاع از قیمت و خرید تجهیزات سالن کنفرانس بیسیم با مشاوران و متخصصین ما تماس بگیرید.

میکروفن‌‌های پیشنهادی

بلندگو کنفرانسی

بلندگوی دکوراتیو ویژه کنفرانس

بلندگوها در سالن‌های کنفرانس استفاده می‌شوند تا صداهای سخنرانان و شرکت‌کنندگان را در سالن‌های بزرگ تقویت کنند. نقش بلندگو در سالن کنفرانس، ارائه صداهای واضح و قابل شنیدن به تمامی افراد حاضر در جلسه است. با استفاده از بلندگو، صدای افراد مختلف همچون سخنران، پرسش و پاسخ شرکت کنندگان در سالن به شکل صحیح و کامل منتقل می‌شود. نقش بلندگو در تجهیز اتاق کنفرانس برای اطمینان از اینکه تمام افراد می‌توانند به صورت صحیح پیام‌ها را درک کنند بسیار حیاتی است.
بلندگوهای دیواری سالن‌های کنفرانس بسیار کاربردی هستند. این بلندگوها ابعاد و توان خروجی متفاوتی دارند که بستگی به اندازه اتاق کنفرانس و تعداد اعضا می‌توانید تعداد آن را مشخص کنید.

بلندگوی دیواری یا دکوراتیو تفکیک دقیق فرکانس‌های بالا ، میانی و پایین را دارند. جنس بدنه مقاوم و اکوستیک دارند. شما می‌توانید در صورت نیاز برای تقویت فرکانس‌ها و صدا از دستگاه آمپلی فایر نیز استفاده کنید.

جهت اطلاع از قیمت و خرید بلندگو دیواری و دکوراتیو سالن کنفرانس به سایت ویس‌کده مراجعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

پیشنهاد ویژه: مشاهده خدمات سیستم پیجینگ تحت شبکه

باند و بلندگو پیشنهادی

سیستم کنترل مرکزی

یکی دیگر از تجهیزات سالن کنفرانس، منبع تغذیه یا هسته مرکزی سیستم کنفرانس است که میکروفن‌ها به آن متصل هستند. به نوعی مدیریت و تعیین نحوه فعالیت کنسول‌های میکروفن از طریق آن امکان‌پذیر است. سیستم کنترل مرکزی معمولا به صورت رک‌مونت نصب می‌شود. این سیستم‌ها انواع مختلف با قابلیت‌های متفاوتی دارند. برخی از انواع پیشرفته آن دارای امکاناتی چون حذف فیدبک صوتی، نمایشگر LCD یا LED،  قابلیت اتصال رکوردر، سوئیچر صوتی، امکان اتصال دوربین‌، امکان اتصال پخش‌کننده DVD و بسیاری موارد دیگر هستند.

کنترل مرکزی سیستم صوتی کنفرانس

تماس با کارشناسان ویس‌کده

در انتخاب بلندگوی مناسب برای سیستم تحت شبکه حتما دقت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و کسب و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وویس‌کده در ارتباط باشید.
تجهیزات سیستم صوتی کنفرانس

سایر تجهیزات سیستم کنفرانس

در برگزاری یک کنفرانس علاوه بر سیستم صوتی، موارد دیگری نیز مورد نیاز است. از جمله آن‌ها می‌توان به دوربین‌های کنفرانسی اشاره نمود. معمولا این دوربین‌ها قابلیت چرخش خودکار به سمت میکروفن روشن را دارند. پنل‌های رومیزی از دیگر تجهیزات است که برای دسترسی به پورت‌های HDMI و POWER و LAN به کار می‌رود. مانیتورهایی به ابعاد 19 یا 22 اینچ که می‌توان برای هر شرکت‌کننده به منظور نمایش عکس‌ها یا پرزنت فایل‌ها استفاده نمود. در برخی سالن‌های بزرگ نیز از نمایشگرهای بزرگ استفاده می‌شود. رکوردر صدا و تصویر نیز از مهم‌ترین تجیهزاتی است که در بیشتر کنفرانس‌ها مورد نیاز است.

طراحی، تجهیز و راه اندازی سالن کنفرانس

تیم تخصصی وویس‌کده سابقه بلندمدتی که در زمینه تجهیز و راه ‌اندازی سیستم صوتی سالن‌های کنفرانس، سالن‌های همایش، آمفی‌تئاتر و … دارد. مشاوران و کارشناسان ما می‌توانند به صورت رایگان از محل شما بازدید نمایند و همچنین مشاوره رایگان را در اختیار شما قرار دهند. تمامی تلاش ما این است که دغدغه خرید سیستم صوتی کنفرانس و نصب و راه‌ اندازی آن را از دوش شما برداریم. بنابراین، با اطمینان کامل می‌توانید پروژه صوتی خود را به ما بسپارید تا با کمترین هزینه تجهیزات با کیفیتی را برای شما نصب و راه ‌اندازی کنیم. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر یا مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

چرا نصب و راه اندازی سیستم صوتی کنفرانس اهمیت دارد؟

کنفرانس ها نقش بسیار مهمی را برای مشاغل مختلف ایفا می کنند. کمپانی های بزرگ دنیا نظیر اپل همواره معرفی محصولات خود را در قالب یک کنفرانس انجام می دهند. در ایران نیز کنفرانس ها و همایش های زیادی برگزار می شود. به طور کلی کنفرانس و همایش های مختلف را در سطح های متنوعی برگزار می کنند. یک کنفرانس ممکن است در یک فضای نسبتا کوچک با تعداد کمی از شرکت کنندگان باشد. در مقابل یک کنفرانس دیگر در جلوی سیل عظیمی از جمعیت برگزار شود. بنابراین داشتن یک سیستم صوتی با کیفیت و استاندارد اهمیت زیادی دارد. از جمله انواع کنفرانس های پر بازخورد می توان به کنفرانس های خبری سیاستمداران و ورزشکاران اشاره کرد. در این نوع کنفرانس ها ازدیاد جمعیت گاها رخ می دهد و به موجب آن اگر سیستم صوتی کنفرانس مناسب نباشد، پیام کنفرانس و صحبت ها نامعلوم خواهند ماند.

 

کنفرانس ها در ایامی نظیر کرونا نیز نقش بسیار مهمی را ایفا کردند. برخی از شرکت ها به جای برگزاری مراسم های شلوغ، در قالب کنفرانس‌های آنلاین توضیحات خود را اعلام می‌کردند. در واقع اجرا توسط مجری صورت می گرفت، و شرکت کنندگان، آن را از صفحه موبایل یا کامپیوتر خود دنبال می‌کردند.سیستم صوتی کنفرانس امکان ارتباط مستقیم و فراگیر را فراهم می‌کند. این به معنای این است که می‌توانید با افراد در سراسر جهان به راحتی ارتباط برقرار کنید، بدون اینکه نیاز به ارتباط مستقیم حضوری با آنها داشته باشید.

 

همایش یا کنفرانس در هر نوعی که باشد، نیاز به سیستم صوتی مناسبی دارد. ارائه دهنده کنفرانس زمانی که صحبت می کند، صحبت های وی باید با بالاترین کیفیت به گوش حضار برسد. این موضوع برای تمامی کنفرانس ها صادق است. به ویژه اگر محل برگزاری کنفرانس بزرگ باشد. اینجاست که نیاز به یک مجری با تجربه در زمینه طراحی سیستم صوتی کنفرانس و راه اندازی آن احساس می‌شود.

انجام پروژه های مختلف در زمینه طراحی، نصب و راه اندازی انواع سیستم صوتی در سراسر کشور بخصوص در تهران، این اطمینان را به متخصصین ویس‌کده می‌دهد تا با تکیه بر تجربه و دانش خود، بهترین پیشنهاد را به شما ارائه کنند.

نقش سیستم صوتی در کنفرانس

باید به این نکته اشاره کرد که تنها موضوع حائز اهمیت در سیستم صوتی کنفرانس، کیفیت پخش صدا و حجم آن نیست. این تجهیزات عموما دارای امکانات ویژه کنفرانسی هستند که از جمله آن ها می توان به ذخیره سازی اتوماتیک، رای گیری و مدیریت جلسه اشاره کرد.

 

به موجب اهمیت این نوع سیستم صوتی، شرکت های فعال در این زمینه به رقابت با یک دیگر پرداخته و مدل های سیستم صوتی زیادی امروزه در بازار وجود دارد. برندهای مطرح در این حوزه سعی کرده‌اند تا تمامی امکانات مورد نیاز یک سالن کنفرانس را برآورده کنند. اما هر کدام از این مدل‌ها کاربرد و نقش متفاوتی دارند. بنابراین اطلاع از کاربردهای مختلف یک سیستم کنفرانس و نیاز مصرف کننده اهمیت زیادی در صرفه‌جویی در هزینه و فضا دارد.

 

بنابراین بهترین کار این است که قبل از خرید تجهیزات سالن کنفرانس از افراد متخصص کمک بگیریم.

بیشتربخوانید: سیستم صوتی ادارات و سازمان ها

برندهای پر فروش تجهیزات سیستم صوتی کنفرانس

سیستم کنفرانس برند دی اند دی D&D

برند D&D یکی از معتبرترین کمپانی‌های تولید کننده سیستم‌های صوتی مدرن کنفرانس است. از آنجا که کیفیت و کارایی این سیستم‌های صوتی از اهمیت بالایی برخوردار است این کمپانی سعی کرده که محصولات خود را با تکنولوژی روز و با قابلیت‌های مختلف تولید کند.

از جمله مهمترین قابلیت‌های سیستم کنفرانس دی اند دی D&D می‌توان به مواردی مانند؛ مدیریت و نظم دهی به نوبت سخنرانان حاضر در کنفرانس، سازگاری با هر نوع سیستم استاندارد کنفرانس، پشتیبانی از تعداد زیاد یونیت میکروفن، رأی گیری، ضبط جلسات و امکان پشتیبانی از بایگانی داده‌ها اشاره کرد.

جهت مشاهده قیمت و خرید سیستم کنفرانس دی اند دی D&D به سایت ویس‌کده مراجعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

سیستم کنفرانس برند آسیا امپ

کمپانی آسیا امپ یا آسیا امپ پرو با نام لاتین AAP PRO یکی از معتبرترین و پر فروش‌ترین برندهای تولید کنند سیستم کنفرانس است. شرکت آسیا امپ با سابقه 20 ساله، یک برندی تایوانی است اما در حال حاضر محصولات این کمپانی، در کشور چین تولید و عرضه می‌شود. این برند در بازارهای ایران یک برند اقتصادی محسوب می‌شود زیرا یکی از ویژگی‌های مهم محصولات آسیا امپ کیفیت خوب با قیمت مناسب است.

جهت مشاهده قیمت و خرید سیستم کنفرانس آسیا امپ AAP PRO به سایت ویس‌کده مراجعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

سیستم کنفرانس برند بوش Bosch

کمپانی برند بوش نامی آشنا در بازار لوازم خانگی ایران است اما محصولات برند بوش Bosch محدود به لوازم خانگی نمی‌شود. محصولات صوتی این کمپانی مانند سیستم کنفرانس بوش یکی از بهترین و پر فروش‌ترین برندهای موجود در ایران است. سیستم کنفرانس بوش با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و نیاز بازار به امکانات مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

جهت مشاهده قیمت و خرید سیستم کنفرانس برند بوش Bosch به سایت ویس‌کده مراجعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

سیستم صوتی کنفرانس چه مزیت هایی دارد؟

سیستم صوتی مناسب برای کنفرانس می تواند روند برگزاری آن را تحت تاثیر قرار دهد. از جمله مزیت های سیستم صوتی کنفرانس می توان به دسترسی آن اشاره کرد. این بدان معناست که با استفاده از سیستم صوتی مناسب، امکان شرکت در کنفرانس های مختلف وجود داشته و همچنین پیگیری آن ها نیز بهتر انجام می شود.

 

دیگر مزیت به کارگیری این سیستم ها، امکان مدیریت راحت جلسه است. کنفرانس ها با توجه به نوع شان نیاز به مدیریت مناسب دارند. در برخی از سیستم های صوتی کنفرانس ها، چندین میکروفون مناسب هر فرد قرار داده می شود. به کمک مدیریت این سیستم ها، امکان بررسی این که چه کسی در حال صحبت کردن است فراهم می شود. در برخی از این سیستم ها، سیستم رای گیری وجود دارد و به کمک آن از بروز همهمه و شلوغی ها می توان جلوگیری کرد.

 

دیگر مزیت نصب سیستم صوتی مناسب برای کنفرانس، ظاهر زیبای این سیستم ها می باشد. اگر از یک سیستم حرفه ای صوتی برای برای جلسات یا کنفرانس خود استفاده نمایید، حرفه ای بودن کنفرانس به دید حضار خواهد آمد و می تواند باز خورد‌های جلسه را بهبود بخشد.

قیمت سیستم صوتی اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس مکان مناسبی برای برگزاری جلسات مهم است. برای اینکه اتاق کنفرانس از یک سیستم صوتی مطلوبی برخوردار شود باید تجهیزات مناسبی در آن قرار گیرد. با‌توجه به اینکه اتاق کنفرانس چه شرایطی دارد باید از تجهیزات مختلف صوتی در آن استفاده کرد. گاهی اوقات اتاق کنفرانس برای برگزاری جلسات بسیار ساده استفاده می‌شود و سیستم صوتی در آن از تجهیزات خاصی بهره‌مند نمی‌شود.

در این شرایط قیمت سیستم صوتی اتاق کنفرانس بسیار پایین است و نیازی به بودجه بالا نخواهد داشت. اما در مواردی که به تجهیزات بیشتری نیاز داریم مانند زمانیکه فضای سالن بزرگ است و یا زمانیکه به تجهیزات با امکانات بالاتری نیاز داریم قیمت تجهیزات صوتی سالن کنفرانس نیز بیشتر خواهد شد.

تعیین قیمت اجزای مختلف سیستم صوتی کنفرانس

تعیین قیمت سیستم صوتی کنفرانس وابسته به عوامل مختلفی است. از این عوامل می‌توان به برند تجهیزات، آنالوگ یا دیجیتال بودن تجهیزات کنفرانس، میکروفون رومیزی و رای گیری اشاره کرد. قابلیت ترجمه همزمان در کنفرانس و استفاده از دوربین‌های گوناگون تاثیر زیادی در هزینه نهایی سیستم صوتی کنفرانس دارند.

وابسته به اینکه شما چه نوع سیستم صوتی و با چه تجهیزاتی برای سالن کنفرانس خود استفاده کنید باید هزینه‌های مختلفی برای خرید آن پرداخت نمایید. برای مثال قیمت سیستم‌های صوتی بیسیم نسبت به سیستم‌های صوتی با سیم بسیار بیشتر است. در صورتی که قصد خرید هر یک از این سیستم‌ها را داشته باشید می‌توانید از طریق مجموعه ویس‌کده اقدام کنید. ما تجهیزات مختلف این سیستم‌ها را با شرایط عالی و قیمتی مناسب به صورت غیرحضوری در اختیار مشتریان خود قرار خواهیم داد. راه‌اندازی و نصب سیستم‌های صوتی هم یک هزینه جداگانه برای شما به وجود می‌آورند.

از دیگر عوامل موثر در هزینه نهایی یک سیستم صوتی اتاق کنفرانس می‌توان به خرید تجهیزات صوتی از یک فروشگاه معتبر اشاره کرد. یک فروشگاه معتبر تجهیزات صوتی را با کیفیت بالا و به صورت اورجینال به فروش می‌رساند. شما می‌توانید با خرید یک محصول با کیفیت و بادوام در درازمدت در واقع به نوعی در هزینه خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

خرید به صرفه تجهیزات صوتی کنفرانسی

اگر می‌خواهید قیمت تجهیزات صوتی برای سالن کنفرانس شما به‌صرفه و مناسب باشد می‌توانید از خدمات مجموعه ویس کده استفاده کنید. مجموعه ما علاوه بر فروش سیستم‌های صوتی گوناگون، راه‌اندازی و نصب آنها را برعهده می‌گیرد.

برندهایی که در مجموعه ما به فروش می‌رسند کیفیت بسیار بالایی داشته و شما می‌توانید در طولانی مدت از آنها بدون هیچگونه آسیبی استفاده کنید. با توجه به امکان فروش تجهیزات صوتی به صورت آنلاین توسط مجموعه ما می‌توانید این تجهیزات را با قیمتی به صرفه از ما خریداری کنید. ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا یک سیستم صوتی به صورت مستقیم در اختیار شما قرار گیرد و شما بتوانید با کاهش هزینه‌ها یک سیستم مطلوب را در اتاق کنفرانس خود نصب کنید.