سیستم صوتی کارخانجات

تقریبا اکثر کارخانجات صنعتی به یک سیستم صوتی کارخانه حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ ای نیاز دارند. از این سیستم بعضا جهت ارتباط با کارگران و کارمندان و همچنین پخش اعلان‌ها و پیام‌ها استفاده می‌شود. در اصطلاح به سیستم صوتی کارخانه، سیستم پیجینگ کارخانه نیز می‌گویند.

این سیستم باید توان پخش بلند و یکنواخت صدا را در بخش‌های مختلف یک کارخانه یا کارگاه بزرگ (مانند سالن اصلی، اتاق‌های اداری، انبارها، سالن غذا و …) را داشته باشد. با توجه به مساحت فضایی که در اختیار دارید، تعداد، نوع و نحوه طراحی تجهیزات، نیز متفاوت است. یکی دیگر از کاربردهای سیستم صوتی در برخی کارخانه‌ها، پخش موسیقی پس‌زمینه، در صورت امکان می‌باشد.

سیستم صوتی کارخانه ها

اگر قصد راه‌اندازی سیستم صوتی برای کارگاه یا کارخانه‌ خود را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل خرید و نصب، از راهنمایی افراد متخصص کمک بگیرید. برای این کار مشاوران تیم وویس‌کده در خدمت شما هستند. پس از مشاوره رایگان در صورتی که تمایل داشتید می‌توانید از صفر تا صد طراحی و نصب و راه‌اندازی سیستم صوتی خود را به ما بسپارید.

سیستم پیجینگ کارخانه چیست؟

در محیط کارخانه برقراری ارتباط راحت، از طریق سیستم پیجینگ مناسب میسر است. صدا در سیستم پیجینگ از طریق منبع دریافت و سپس تقویت می‌گردد. در نهایت توسط انواع بلندگوها پخش می‌شود. چیدمان تجهیزات در این سیستم باید با دقت بالا و تخصص صورت گیرد تا انتشار صدا یکنواخت و واضح باشد. دلایلی که باعث لزوم نصب سیستم پیجینگ می‌شود عبارتند از:

  • اطلاع‌رسانی گسترده و پیام‌رسانی در مواقع اضطراری
  • انتقال پیام و اطلاعات در زمان کوتاه
  • پخش موسیقی پس‌زمینه و اذان و …
  • پیج کردن یک فرد در بین تجمعات گسترده

تجهیزات مناسب در سیستم صوتی کارخانه

اگر بخواهیم یک سیستم صوتی کارخانه کارآمد تهیه کنیم، حتما باید تجهیزات مناسب و  باکیفیت به کار ببریم. برای نصب قطعات صوتی یکی از نکاتی که باید به آن دقت نمود، توجه به مصالح ساختمانی در دیواره‌ها و سایر قسمت‌های کارخانه است. تجهیزاتی که برای سیستم پیجینگ کارخانه نیاز است شامل موارد زیر است:

  • انواع بلندگو
  • میکروفن
  • آمپلی فایر

انواع بلندگو کارخانه

چندین مدل بلندگو در کارخانه استفاده می‌شود، که هر کدام به منظور خاصی و در مکان مناسب نصب می‌شوند. انتخاب و نصب بلندگو برای هریک از بخش‌های کارخانه متفاوت می باشد. ولی چیزی که در تمام آن‌ها مشترک است و  باید به آن دقت نمود، کیفیت بلندگو، قدرت و توان آن و میزان پرتاب صدای آن است. در کارخانه‌ها به دلیلی نیاز به سیم‌کشی‌های طولانی، معمولا از بلندگوها ولتی استفاده می‌شود. بلندگوها شامل سقفی، دیواری و ستونی، شیپوری هستند.

بلندگو سقفی کارخانه

این بلندگوها بیشتر در بخش اداری کارخانه‌ها به کار می‌روند و  فضایی را اشغال نمی‌کنند. به دو صورت توکار و روکار قابل نصب هستند، که نوع توکار به دلیل نصب در سقف کاذب یا کناف زیبایی بصری هم ایجاد می‌کنند. بلندگوی سقفی پخش صدای خوبی دارد و برای پیجینگ و یا پخش موسیقی ملایم بسیار مناسب هستند. از آن جا که به تعداد بالا و با فاصله مناسب جاگذاری می‌شوند، صدا را به طور یکنواخت منتشر می‌کنند. باندهای سقفی در دو مدل فول رنج و 2Way هستند. نوع تووی کیفیت و کارایی بیشتری دارد. این باندها امکان اتصال به آمپلی فایر، جهت تقویت صدا را دارند.

سیستم صوتی کارخانه ها - باند سقفی

بلندگو سقفی های پیشنهادی

بلند گو دیواری سیستم صوتی کارخانه ها

بلندگو دیواری و ستونی کارخانه

این بلندگوها در کارخانه‌ها بیشتر بخش‌هایی مثل رستوران، سالن اجتماعات، راهرو بخش‌های اداری نصب می‌شوند. البته در محیط صنعتی کارخانه نیز اگر ارتفاع سقف خیلی زیاد باشد، از بلندگوی سقفی، قابل نصب است. با توجه به مصالح به کار رفته در دیوارها و ستون‌ها، می‌توانید آن را بر روی دیوار با پایه یا بدون پایه نصب کنید.

بلندگوهای ستونی پیجینگ ولتی معمولا در کارخانجات به کار می‌روند که به صورت سری به هم متصل می‌شوند. از آنجایی که بلندگوهای ولتی مجهز به ترانس مچینگ هستند، بنابراین، می‌توانید تعداد زیادی بلندگو را به هم متصل کنید. نکته دیگری که حتما باید دقت کنید متناسب بودن میزان اهم بلندگوها نسبت به هم است.

بلندگو ستونی پیشنهادی

بلندگو شیپوری مناسب کارخانه

نوع دیگری از بلندگوهاست که در کارخانه بیشترین کاربرد را دارند. مورد استفاده این نوع بلندگو هم در فضای داخلی کارخانه با سر و صدای زیاد است و هم در فضاهای باز مثل حیاط کارخانه است. این بلندگوها امواج صوتی را با شدت و ولوم بالا منتقل می‌کنند. به عبارتی پرتاب صدای بالایی دارند.

این بلندگوها دو نوع هستند، معمولی (بوقی) و هورن موزیکال! هورن موزیکال‌ها تفکیک فرکانسی بهتری دارد و دارای ووفر و تیوتر است و بعضا جهت پخش موزیک هم به کار می‌روند. اگر تعداد بلندگوها زیاد باشد یا از آمپلی فایر فاصله داشته باشند، از بلندگوی دارای ترانس مچینگ استفاده می‌شود.

بلندگو شیپوری سیستم صوتی کارخانه ها

بلندگو شیپوری پیشنهادی

تماس با کارشناسان ویس‌کده

در انتخاب بلندگوی مناسب برای سیستم تحت شبکه حتما دقت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و کسب و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وویس‌کده در ارتباط باشید.
میکروفون سیستم صوتی کارخانه ها

میکروفن مناسب برای کارخانه

در کارخانه‌ها بیشترین کاربرد میکروفن برای پیجینگ است. بنابراین، میکروفن مناسب برای سیستم صوتی کارخانه، نوع رومیزی است. هر دو نوع آنالوگ و تحت شبکه را می‌توانیم در کارخانه به کار ببریم.  این بستگی به زیرساخت‌های صوتی شما دارد.

به علاوه میکروفن‌ های رومیزی می‌توانند خازنی، داینامیک و ریبون باشند. که جهت انتخاب این مدل‌ها حتما باید تخصص کافی داشته باشید. این میکروفون دارای کلید قطع  و نصب است و معولا روی کلید یک چراغ LED قرار دارد. این میکروفون قابلیت نصب به آمپلی فایر را دارد. برخی از انواع میکروفن‌ های رومیزی از طریق درگاه یو اس بی به لپ تاپ و کامپیوتر متصل می‌شوند.

میکروفن‌‌های پیشنهادی

آمپلی فایر در سیستم صوتی کارخانه

آمپلی‌ فایر وظیفه تقویت سیگنال‌های صوتی را بر عهده دارد. در محیط پر سر و صدای کارخانه یکی از ملزوماتی است که حتما باید آن را تهیه نمایید. آمپلی‌ فایرهای حرفه‌ای اکثر چندین ورودی دارند که بلندگوهای متعدد به آن متصل می‌شوند و نیاز یک کارخانه را بر طرف می‌کنند. اما بعضا ممکن است درکارخانه‌های خیلی بزرگ نیاز به چندین آمپلی فایر باشد تا صدا به همه نقاط یکنواخت منتقل شود. در هنگام خرید آمپلی فایر حتما به تعداد و نوع بلندگوها دقت نمایید.

خروجی آمپلی‌ها باید با ورودی بلندگوها یکی باشد. آمپلی فایرهای به صورت تک کانال، 2 کانال، ۴ کانال و یا ۶ کانال هستند. میزان تقویت آمپلی‌فایرها با هم متفاوت است. بنابراین، حتما باید در این زمینه تخصص کافی داشته باشید تا انتخاب درستی داشته باشید.

آمپلی فایر سیستم صوتی کارخانه ها

آمپلی فایرهای پیشنهادی

نصب سیستم صوتی کارخانه

مجموعه تخصصی ویس‌کده سالیان زیادی در زمینه نصب و راه‌ اندازی پروژه‌های بزرگ صوتی دارند. لذا شما می‌توانید با خیالی آسوده تهیه و نصب سیستم صوتی کارخانه خود را به ما بسپارید. کارشناسان ما، با مشاوره رایگان، تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند. همچنین، در صورت تمایل شما، جهت نصب، بازدید رایگان از محل صورت می‌پذیرد. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که با سپردن پروژه سیستم صوتی خود به ما، هرگز پشیمان نمی‌شوید و بهترین خدمات و پشتیبانی را دریافت خواهید نمود.

قیمت سیستم صوتی کارخانه

قیمت خرید و نصب این سیستم بستگی به بزرگی مساحت کارخانه، تعداد بخش‌ها، نوع ساختمان و … دارد. اگر می‌خواهید از قیمت‌های بروز تجهیزات صوتی آگاهی پیدا کنید و سپس با توجه به بودجه خود اقدام به خرید نمایید، حتما با ما تماس بگیرید. ما در اجرای پروژه‌‌های خود حتما بودجه شما را در نظر می‌گیریم و بر اساس آن بهترین تجهیزات را به کار می‌بریم. به علاوه در تمام مدت طراحی و اجرا و نصب سیستم صوتی کارخانه شما، به عنوان دوست و راهنما در کنارتان هستیم.

فروش تجهیزات صوتی کارخانجات

فروش تجهیزات صوتی کارخانجات توسط مجموعه‌ های مختلفی در کشور انجام می‌شود. اینکه شما کدام فروشگاه را برای خرید خود انتخاب کنید اهمیت زیادی در خرید کالای با کیفیت می‌گذارد. مجموعه ویس‌ کده خدمات متنوعی در این زمینه ارائه می‌دهد و تجهیزات صوتی کارخانجات را با قیمتی مناسب و شرایط عالی به فروش می‌رساند.

برای خرید انواع تجهیزات صوتی کارخانجات می‌توانید روش غیرحضوری را انتخاب کنید و از طریق سایت ما خریدتان را انجام دهید. از آنجایی که تجهیزات صوتی کارخانجات باید با کیفیت بسیار بالا در آن قرار گیرند باید حتماً برندی را انتخاب کنید که کیفیت و طول عمر بالایی داشته باشند. مجموعه ما انواع تجهیزات صوتی کارخانجات را با برندهای معتبر داخلی و خارجی به فروش می‌رساند و شما برای خرید خود می‌توانید از یک فروش مستقیم و به‌صرفه برخوردار شوید. از تجهیزات صوتی یک کارخانه می‌توان به سیستم پیجینگ آن اشاره کرد که در آن هم تجهیزات مختلفی وجود دارد. سیستم پیجینگ کارخانه شامل آمپلی فایر، بلندگو، میکروفن و… می‌شوند که هر یک از آن‌ها تنوع زیادی دارند.

یک سیستم پیجینگ مناسب می‌تواند باعث افزایش سرعت فعالیت‌های داخل یک کارخانه شود. با توجه به مساحت کارخانه و شرایطی که در آن وجود داشته باشد باید از تجهیزات مختلف صوتی در سیستم پیجینگ کارخانه استفاده شود. ما با تنوع بالای محصولات خود شرایطی را برای مشتری فراهم کرده‌ایم تا بتواند با توجه به نیازی که دارد بهترین کالا را خریداری کند. اگر شما هم قصد خرید تجهیزات صوتی را برای کارخانه خود دارید بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کرده‌اید.