سیستم صوتی تالار

عروسی یکی از مهم‌ترین لحظات زندگی هر فرد است. برای شما به عنوان برگزار کننده مراسم، مجهز کردن تالار خود به سیستم صوتی تالار مناسب ضروری است. اگر سیستم پخش موسیقی و یا اجرای زنده موسیقی شما بی‌کیفیت باشد، به زودی مشتریان خود را از دست خواهید داد.

داشتن تجهیزات صوتی با کیفیت بالا، باعث وضوح بیشتر صدا و رسیدن صدا به صورت یکنواخت به تمامی سالن می‌شود. از همه مهم‌تر شور و هیجان وصف ناپذیری ایجاد می‌کند و رضایت صاحب مراسم و میهمانان را به دنبال خواهد داشت.

سیستم صوتی تالار

اگر می‌خواهید تجربه صدای فوق‌العاده‌ ویژه‌ای را فراهم کنید، می‌توانید به تیم وویسکده اعتماد کنید و از صفر تا صد پروژه خود را به ما بسپارید. ما از لحظه‌ای که تصمیم به راه‌اندازی سیستم صوتی گرفته‌اید تا تکمیل پروژه و بهره‌برداری از آن در کنارتان هستیم. خدمات ما شامل ایده‌پردازی، طراحی، فضاسازی، تأمین تجهیزات و قطعات و اجرای پروژه‌های سیستم صوتی تالار و سیستم صوتی باغ‌ تالار ها هستیم. کارشناسان وویسکده در تمام طول مسیر از طراحی تا اجرا با مشاوره رایگان در کنار مشتریان عزیز خود هستند.

در طراحی و نصب سیستم صوتی تالار چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

بزرگی تالار و بلندی سقف سالن از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن دقت کنید. با توجه به فضای مکانی که در اختیار دارید تعداد تجهیزات، نوع چیدمان و کابل‌ کشی آن‌ها متفاوت می‌شود. به عبارتی تعداد و نوع میکروفن‌ ها و بلندگوها بستگی به بزرگی یا کوچکی تالار دارد. به عبارتی باید تجهیزاتی با محدوده فرکانسی مناسب برای هر فضا انتخاب نمود. در باغ تالارها به دلیل برگزاری مراسم یا بخشی از مراسم در فضای باز حتما باید از تجهیزات مناسب فضای باز استفاده کرد.

یکنواختی پخش صدا، وضوح صدا و بلندی آن از دیگر موارد مهمی است که با طراحی و چیدمان درست قابل اجرا است. اکوستیک کردن تالار نیز اهمیت زیادی دارد. چرا که در بسیاری از سالن‌ها بازگشت صدا از مشکلات اساسی به حساب می‌آید.

معرفی تجهیزات صوتی مناسب تالار

سیستم صوتی برای عروسی بسته به این که در تالار برگزار می‌شود یا باغ تالار و یا باغ متفاوت است. نکته دیگری که در انتخاب تجهیزات صوتی برای تالارها باید در نظر گرفت، این است که موسیقی بها صورت زنده است و یا خیر و یا ممکن در برخی از تالارها دی جی مسئول پخش موسیقی باشد که هر کدام تجهیزات مخصوص به خود را می‌خواهند. اما به طور کلی اکثر تالارها نیاز به تجهیزات زیر دارند:

بلندگو یا باند در سیستم صوتی تالار

بلندگوها یا باندها مهم‌ترین عضو از تجهیزات صوتی برای یک تالار هستند. صدای بی‌کیفیتی که از باندها پخش می‌شود باعث آزار مهمانان و ترک زودهنگام مراسم می‌شود. لذا حتما در انتخاب بلندگو باید وسواس زیادی به خرج دهید. بلندگوهایی که برای تالارها مناسب هستند دو مدل اصلی باندها که در تالارهای عروسی بیشتر به کار می‌روند، باندهای اکتیو و پسیو هستند. این نوع باندها بسیار مناسب برای مکان‌هایی است که پخش زنده دارند یا در برگزاری مراسم از دی‌جی استفاده می‌کنند.

باند سقفی مخصوص تالار و مجموعه پذیرایی

این باندها به صورت روکار و توکار درون سقف جاگذاری می‌شوند، زیبایی خاصی به فضا می‌دهند و سالن شما را به یک فضای مدرن تبدیل می‌کند. باند سقفی به طور کلی دو دسته هستند فول رنج و 2Way. نوع فول رنج کیفیت پایین‌تری دارد و نوع تو وی بیشتر مورد کاربرد است. چرا که ووفر و توییتر آن کمک می‌کند تفکیک صدای بهتری داشته باشید.

تداخل آکوستیک در این بلندگوها کمتر است و از ویژگی ترانس مچینگ بهره می‌برد و می‌توانید آن را از حالت اهمی به ولتی تغییر وضعیت دهید. باندهای سقفی معمولا انتخاب خوبی برای تالارها نیست. زیرا به دلیل بلندی سقف نیاز است که تعداد زیادی از آن نصب شود. همچنین، توان و قدرت آن به قدری نیست که بتوانید صدای بلند و دلخواه خود را ایجاد کنید.

باند سقفی مخصوص تالار و مجموعه پذیرایی

بلندگو سقفی های پیشنهادی

باندهای دیواری و ستونی ویژه تالار

باندهای دیواری و ستونی ویژه تالار

باندهای دیواری بلندگوهایی اغلب فول رنج هستند که بیشترین کاربرد آن‌ها برای پیجینگ، پخش موسیقی پس‌زمینه دارند. بنابراین، جهت استفاده در تالارهای عروسی خیلی مناسب نیستند. اما مهمترین ویژگی‌ آن این است که اکثر ضد آب هستند و برای جاهایی که در فضای بیرون در معرض باد و باران هستند مناسبند.

بلندگو ستونی پیشنهادی

باند دکوراتیو تالار پذیرایی

باندهای دکوراتیو در واقع باندهایی هستند که بر روی دیوار نصب می‌شوند البته با ظاهری شکیل‌تر! زیبایی ظاهری و 2way  بودن این باندها و کیفیت بالای آن سبب می‌شود که بهترین گزینه سیستم صوتی تالار  و سیستم صوتی باغ تالار باشد. کابل‌کشی این سیستم نیاز به تبحر و تخصص دارد که بهتر است از افراد ماهر کمک بگیرید.

بلندگوی دکوراتیو دارای سلکتور است که از طریق آن می‌توانید دستگاه‌ را از حالت اهمی به ولتی و بالعکس تغییر وضعیت دهید. از مهم‌ترین ویژگی‌های سیستم‌های دکوراتیو امکان تغییر زاویه است که می‌توانید آن را به جهت دلخواه حرکت دهید.

باند دکوراتیو تالار پذیرایی

بلندگو دکوراتیو پیشنهادی

باند اکتیو و پسیو تالارهای پذیرایی

باند اکتیو و پسیو تالارهای پذیرایی

باندهای اکتیو دارای آمپلی فایر بر روی خود هستند و در سایزهای مختلفی وجود دارند. این باندها برای اجرای موسیقی زنده در تالار و دی جی بسیار مناسبند. در صورت اتصال به میکسر کارایی آن بیشتر خواهد شد.

باندهای پسیو بر عکس باند اکتیو آمپلی فایر داخلی ندارد. لذا با اتصال آمپلی فایر قوی می‌توانید یک سیستم صوتی حرفه‌ای برای تالار خود مهیا کنید. زمانی که آمپلی فایر تهیه می‌کنید حتما به این توجه کنید که آمپدانس دستگاه با بلندگوها هم‌خوانی داشته باشد. شما می‌توانید تعداد و سایز باندها را با توجه به فضای سالن خود انتخاب نمایید.

باند های اکتیو و پسیو پیشنهادی

تماس با کارشناسان ویس‌کده

در انتخاب بلندگوی مناسب برای سیستم تحت شبکه حتما دقت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و کسب و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وویس‌کده در ارتباط باشید.

میکروفن مناسب سیستم صوتی تالار

میکروفن‌ های داینامیک الگوی قطبی یک طرفه دارند و سیگنال صدا را از یک جهت دریافت می‌کند. مقاومت و استحکام این نوع میکروفون بسیار بالاست اما به دلیل حساسیت پایینی که دارد برای استفاده در تالارها و مجالس توصیه نمی‌شود. میکروفن‌های کاندنسر صدای باکیفیت‌تر و دلنشین‌تری را منتقل می‌کند. بنابراین، جزء پرطرفدارها می‌باشد. این میکروفن الگوی دو طرفه دارد که سیگنال را از تمام جهات دریافت می‌کند و از طریق کلیدهایی می‌توان الگوی دریافت صدا را تغییر دارد. حساس‌ترین نوع میکروفن ریبون است که دو طرفه هستند و بهترین کیفیت صدا را ارائه می‌دهند.

تشخیص این که میکروفنی که خریداری می‌کنید بیسیم باشد یا با سیم یا یقه‌ای، UHF یا VHF و یا حتی فیلتر نرم‌کنندگی صدا داشته باشد یا نه نیازمند تخصص است. کارشناسان تیم ویس‌ کده می‌توانند شما را در تهیه و تجهیز سیستم صوتی تالار یا باغ تالار راهنمایی و همراهی کنند.

میکروفن مناسب سیستم صوتی تالار

میکروفن‌‌های پیشنهادی

آمپلی فایر و میکسر تالار پذیرایی

آمپلی فایر و میکسر تالار پذیرایی

آمپلی فایر و میکسر از اصلی‌ترین تجهیزات صوتی تالارها هستند. بهتر است در کنار خرید بهترین بلندگوها، آمپلی فایر و میکسر نیز تهیه نمایید تا صدایی تقویت شده و با تفکیک بالا داشته باشید. آمپلی فایرها به صورت تک کانال، 2 کانال، 4 کانال و 6 کانال هستند و دارای کلاس A، AB، H و D هستند. آمپلی فایر خوب و کاربردی برای تالار باید قابلیت تنظیم دقیق Tribble و Bass را داشته باشد. همچنین تعداد زون‌ بندی‌ها متناسب با بلندگوهای شما باشد. میکسرها چند سیگنال را دریافت و ترکیب می‌کنند و به بلندگوها می‌فرستند. همچنین، تنظیم سطح صدا، تنظیم افکت و اکولایزر و … را دارند. میکسرها

آمپلی فایر و میکسر پیشنهادی

قیمت سیستم صوتی تالار

قیمت دقیق سیستم صوتی تالار بستگی به بودجه، فضای تالار و برند و نوع تجهیزاتی که مورد نیاز است دارد. اما انتخاب بهترین سیستم صوتی مسئله‌ای است که حتما باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. چرا که ممکن است با صرفه هزینه زیاد، باز هم به سیستم دلخواه خود نرسید. ما در گروه ویس کده در کنار شما صاحبان تالارها و باغ تالارها هستیم تا با حداقل هزینه کاربردی‌ترین و با کیفیت‌ترین سیستم صوتی را برای شما راه‌اندازی کنیم.

ما تمامی پروژه‌ها را از صفر تا صد طراحی، و اجرا می‌کنیم و تمام تلاشمان بر این است که در وقت و انرژی و هزینه شما صرفه‌جویی کنیم و بهترین کار را ارائه دهیم.

راه‌اندازی سیستم صوتی باغ تالار

سیستم صوتی باغ و تالار باید حتماً از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا بتواند موزیک‌های مختلف را با شرایط مناسب در ابعاد مختلف تالار پخش نماید. راه‌اندازی یک سیستم صوتی باغ تالار باید حتما توسط یک فرد متخصص و مجموعه‌ای انجام شود که تجربه کافی برای انجام این کار داشته باشد. مجموعه ویس‌کده به عنوان یکی از مجموعه‌های معتبر در کشور خدمات متنوعی در زمینه راه‌اندازی سیستم صوتی باغ و تالار ارائه می‌دهد.

با استفاده از یک سیستم صوتی مناسب در باغ و تالار می‌توان علاوه بر داشتن زیبایی، از یک صدای مناسب برای مهمانان استفاده کرد. این کار باعث می‌شود که بتوان یک محیط شاد و مناسب را برای برگزاری مراسم‌های مختلف ایجاد نمود. از تجهیزات صوتی مختلف برای باغ و تالار می‌توان به انواع بلندگوی سقفی، بلندگوی دیواری و بلندگوی ستونی اشاره کرد.

انواع بلندگو با برندهای مختلف تولید می‌شود که برای سیستم صوتی باغ و تالار باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند. از تجهیزات دیگر می‌توان به اسپیکر، آمپلی فایر و غیره اشاره کرد. با توجه به ابعاد یک تالار باید از تجهیزات مختلف صوتی برای راه‌اندازی یک سیستم صوتی مناسب استفاده نمود. در صورتی که قصد خرید تجهیزات صوتی را برای باغ و تالار خود دارید می‌توانید از مجموعه ویس‌ کده کمک بگیرید. ما طراحی‌های منحصر‌به فردی برای استفاده از سیستم صوتی در اختیار شما قرا خواهیم داد. تمامی تجهیزات سیستم صوتی توسط مجموعه ما با قیمت بسیار مناسب و بصورت آنلاین به فروش می‌رسند. جهت برخورداری از این خدمات کافی است از طریق همین صفحه اقدام کنید.