سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه

یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای مدارس و مراکز آموزشی، سیستم صوتی مدرسه می‌باشد. سیستم صوتی در مدرسه برای ارتباط با تعداد زیادی دانش‌اموز است که  ارسال اطلاعیه‌ها و پخش موسیقی یا اذان، برگزاری مراسم و ارتباط مستقیم و … از این طریق صورت می‌گیرد. سیستم‌های صوتی برای مدارس و دانشگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اطمینان حاصل شود که همه افراد در ساختمان قادر به شنیدن پیامی با صدای بلند و واضح هستند.

در ضمن باید قابلیت این را داشته باشد، که هم در کل فضای مدرسه پخش شود و هم گاها در اتاق یا مکان خاصی. نصب تجهیزات صوتی مناسب در مدرسه کمک می‌کند که اطلاع‌رسانی به پرسنل و دانش‌اموزان ساده‌تر باشد و با نظم بیشتری  انجام شود. از انجا که یک مدرسه یا مرکز آموزشی بخش‌های مختلفی مثل کلاس‌ها، اتاق‌های اداری، حیاط، سالن اجتماعات یا ورزش و … است، لذا برای هر قسمت باید تجهیزات صوتی متناسب با آن نصب گردد.

سیستم صوتی مدارس و دانشگاه

اگر شما در حال تأسیس یک مدرسه یا مرکز آموزشی هستید، بهتر است قبل از بهره‌برداری به فکر تجهیز صوتی مرکز خود باشید. یا اگر می‌خواهید سیستم صوتی خود را ارتقا دهید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان تیم وویس‌کده می‌توانند بهترین راهنمایی و مشاوره را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند. در صورت تمایل امکان بازدید رایگان نیز وجود دارد. با آسودگی خاطر می‌توانید تجهیز مدرسه یا دانشگاه خود را به سیستم صوتی با کیفیت، به ما بسپارید.

تجهیزات مورد نیاز سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه

استاندارهای زیادی برای انتخاب تجهیزات سیستم صوتی مدارس یا دانشگاه‌ها وجود دارد. دانستن تک تک این استانداردها و رعایت نکات اصولی در خرید و نصب تجهیزات نیاز به تجریه و تخصص دارد. تعداد تجهیزاتی که این مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد زیاد و متنوع است. این که در هر بخشی از مدرسه چه بلندگو یا میکروفنی نیاز است و به چه تعداد و حتی از کدام برند می‌تواند کمی شما را گیج و سر در گم کند. در اینجا ما برای آشنایی بیشتر شما به طور مختصر توضیحاتی را در مورد تجیهزات سیستم صوتی مدرسه بیان می‌کنیم. اصلی‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها شامل : انواع بلندگوها، میکروفن‌ها و آمپلی فایر است.

بلندگوهای سیستم صوتی مدارس و دانشگاه

پخش صدای واضح و یکنواخت در فضای مدرسه نیازمند بلندگو های قوی و باکیفیت است. البته انتخاب درست و دقیق بلندگو متناسب با کاربرد آن، نیز اهمیت بالایی دارد. بلندگوهایی که به طور عموم در اکثر مدارس و دانشگاه‌های ما نیاز است عبارتند از: بلندگوی سقفی، بلندگوی دیواری و ستونی، بلندگوی دکوراتیو و بلندگوی شیپوری

بلندگوی سقفی مخصوص مدارس و دانشگاه

این بلندگوها برای پیجینگ کارکنان و دانش‌آموزان و همچنین پخش موسیقی ملایم در ساعات تفریح یا بعضا بخش‌های اداری مناسبند. انتخاب توکار یا روکار بودن این بلندگوها بستگی به سلیقه و امکانات ساختمانی شما دارد. چرا که باندهای سقفی توکار در سقف کاذب یا کناف نصب می‌شوند که البته زیبایی ظاهری نیز دارند. اما باندهای روکار بر روی نمای بیرونی سقف نصب می‌شوند. بلندگوی سقفی دو مدل تووی و فول رنج دارد.

برای سیستم صوتی مدرسه شاید مدل تووی کارایی بیشتری داشته باشد. زیرا مجهز به ووفر و تیوتر است و در زمان پخش موسیقی کیفیت صدای بهتری را ارائه می‌دهد. نوع فول رنج بیشتر برای پیجینگ مناسبند. این بلندگوها بیشتر در راهروها نصب می‌شوند و در صورت نیاز در برخی مدارس کلاس‌ها نیز مجهز به این بلندگوها هستند. از دیگر ویژگی‌های بلندگوهای سقفی مدارس، دارا بودن ترانس مچینگ است. با این ویژگی مشکل طولانی بودن مسیر و تعداد زیاد بلندگوها و کاهش افت کیفیت از بین می‌رود.

بلندگوی سقفی مخصوص مدارس و دانشگاه

بلندگو سقفی های پیشنهادی

بلندگوی دیواری و ستونی مناسب مدارس و دانشگاه

بلندگوی دیواری و ستونی مناسب مدارس و دانشگاه

این بلندگوها تنوع زیادی دارند و در انتخاب آن‌ها باید نهایت دقت را نمایید. به راحتی بر روی دیوارها و ستون‌ها نصب می‌شوند. بلندگوهای دیواری معمولا در راهروها، سالن‌ها، نمازخانه، سالن غذاخوری و … برای پخش اذان، موسیقی پس‌زمینه و پیجینگ نصب می‌شوند. اما نوعی از این بلندگوها ضدآب هستند، و امکان نصب در حیاط مدرسه یا دانشگاه را دارند. قرارگیری این بلندگوها بر روی دیوار بسیار ساده است و از طریق پایه انجام می‌گیرد.

قابل ذکر است که به صورت عمودی و افقی قابل نصب می‌باشند. بلندگوهای دیواری اکثر فول رنج و دارای ووفر با سایزهای مختلف هستند. در سیستم صوتی مدرسه بسته به کاربردشان و تعدادی که قرار است نصب شود و فاصله بلندگوها، سایز ووفر را باید در نظر بگیرید. توان این باندها بین 50 تا 60 وات است.

بلندگو ستونی پیشنهادی

بلندگوی دکوراتیو برای مدارس و دانشگاه

از دیگر بلندگوهایی هستند که در سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه و مراکز آموزشی کاربرد دارند و بسیار پرطرفدر هستند. بلندگوهای دکوراتیو زیبایی خاصی به فضا می‌دهند. بر روی دیوار نصب می‌شوند و دارای پایه هستند. قابلیت چرخش به زوایای مختلف دارند.

این باندها هم به صورت اهمی و هم به صورت ولتی هستند. کیفیت صدای بالای این باندها سبب می‌شود که در سالن‌های اجتماعات و هنگام برگزاری مراسمات خاص از آن‌ها استفاده شود. این هم به دلیل 2Way بودن آین باندها و داشتن ووفر و تیوتر می‌باشد، که فرکانس‌های Bass (بم)  و Tribble (زیر) را به خوبی تفکیک می‌کند. قابلیت ترانس این بلندگوها کمک می‌کند تداخل‌ها اکوستیک کمتر و وضوح صدا افزایش یابد.

بلندگوی دکوراتیو برای مدارس و دانشگاه

بلندگو دکوراتیو پیشنهادی

بلندگوی شیپوری مناسب مدارس و دانشگاه

بلندگوی شیپوری مناسب مدارس و دانشگاه

از دیگر بلندگوهایی است که در فضای باز مدرسه به کار می‌رود. بلندگوهای شیپوری پرتاب صدای بالایی دارند بنابراین، بهتر است در حیاط مدرسه یا مرکز آموزشی که سر و صدا بیشتر است نصب شوند. دارای درایور قوی هستند. بلندگوهای شیپوری دو نوع معمولی و هورن هستند. مدل هورن تفکیک صدای بهتری دارد و به نوعی می‌توان برای پخش موسیقی نیز از آن استفاده کرد. ووفر و تیوتر صدا را واضح‌تر و نرم‌تر می‌کنند و برای شنونده آزاردهنده نخواهد بود.  معمولا جنس بدنه فلزی و مقاوم دارند که در فضای باز آسیب نبینند.

بلندگو شیپوری پیشنهادی

تماس با کارشناسان ویس‌کده

در انتخاب بلندگوی مناسب برای سیستم تحت شبکه حتما دقت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و کسب و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وویس‌کده در ارتباط باشید.

آمپلی فایر سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه

در تجهیزات صوتی مدرسه باید آمپلی فایر با توان مناسب انتخاب باشد. توان آن باید متناسب با بلندگوهای نصبی باشد. این که چه تعداد آمپلی‌فایر نیاز دارید نیز بستگی به تعداد بلندگوها، میکروفن‌ها و سایر تجهیزات دارد. سیگنال‌های صوتی قبل از رسیدن به بلندگوها باید تقویت شوند که از طریق آمپلی فایر انجام می‌گیرد. این دستگاه کمک می‌کند که دیستروشن، نویز و قطعی وصلی صدا نیز کاهش یابد.

تعداد کانال‌های آمپلی فایر بستگی به نیاز شما و تعداد بلندگوها دارد که شامل تک کانال، دو کانال، چهار کانال و شش کانال است. در مدرسه بهتر است که آمپلی فایر نسبتا بزرگ به کار رود. زیرا هر چه آمپلی فایر قوی‌تر باشد، صدای خروجی با کیفیت‌تر و بلندتر می‌شود. RMS یا توان دائمی و همچنین Peak Power یا توان لحظه‌ای آمپلی‌فایر در انتخاب این دستگاه تأثیرگذار است.

آمپلی فایر سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه

آمپلی فایرهای پیشنهادی

میکروفن مناسب سیستم صوتی مدرسه و مراکز آموزشی

میکروفن مناسب سیستم صوتی مدرسه و مراکز آموزشی

میکروفن‌های مورد نیاز برای مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند میکروفن‌های دستی و رومیزی و یا بیسیم یا باسیم باشند. که هر کدام از این‌ها کاربردهای متفاوتی دارند. الگوی قطبی، پاسخ فرکانسی، میزان حساسیت و قابلیت SPL از مواردی است که در انتخاب و خرید میکروفن بسیار مهم هستند.

میکروفن‌ های با سیم سیگنال‌های صدا را به از طریق کابل به سیستم صوتی می‌فرستد. میکروفن بیسیم سیگنال‌ها را از طریق وایرلس منتقل می‌کنند. دارای فرستنده و گیرنده هستند که انتقال سینگال می‌تواند در محدوده VHF یا UHF باشد. همچنین به صورت، تک کانال، دو کانال و چهار کانال وجود دارند. معمولا از میکروفن دستی برای اجراها، و برنامه‌های صبحگاهی مدارس و … استفاده می‌شود. میکروفن‌های یقه‌ ای نیز بیشترین کاربرد را برای پیجینگ و اعلانات دارند.

میکروفن‌‌های پیشنهادی

نصب سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه

اگر قصد راه‌اندازی یک سیستم صوتی مدرسه با کیفیت و بدون نقص دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات ما بهره‌مند شوید. از جمله خدماتی که ما به شما ارائه می‌دهیم شامل، مشاوره رایگان، بازدید رایگان از محل، طراحی دقیق سیستم صوتی، تهیه تجهیزات از بهترین‌ برندها و نصب و اجرای پروژه می‌باشد. متخصصین ما همواره راهنما و پاسخگوی شما هستند تا تمام دغدغه‌های شما برای نصب سیستم صوتی مدرسه را تعدیل بخشند.

قیمت سیستم صوتی مدرسه و دانشگاه و سایر مراکز آموزشی

در خیلی از اوقات کیفیت تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید بر قیمت آن تأثیرگذار است. البته این بسیار مهم است که تجهیزات خود را از کجا و از چه برندی خریداری می‌کنید. شناسایی و تحقیق در مورد تمامی برندهای موجود در بازار و تشخیص بهترین آن‌ها کار دشواری است و نیاز به تجربه و تخصص دارد. به همین منظور ما در تیم وویس‌کده کنار شما هستیم تا بهترین راهنمایی را به شما بدهیم. به علاوه، اگر تمایل داشتید می‌توانید پروژه سیستم صوتی مدرسه خود را از صفر تا صد ( یعنی از خرید تجهیزات تا نصب و راه‌ اندازی) به ما بسپارید. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که متناسب با بودجه و نیاز شما بهترین خدمات را در اختیارتان قرار دهیم.

سیستم صوتی کلاس درس

سیستم صوتی کلاس درس در مدارس و دانشگاه‌ها اهمیت بسیار زیادی برای آموزش بهتر مقاطع گوناگون دارد. اساتید مختلف با استفاده از تجهیزاتی که در سیستم صوتی کلاس درس به‌کار می‌روند می‌توانند تمرکز بیشتری برای دانشجویان و دانش‌آموزان ایجاد کنند تا آنها بتوانند از کیفیت بهتری برای یادگیری استفاده نمایند.

تجهیزات سیستم صوتی کلاس درس شامل بلندگوهای مختلفی می‌شود که با استفاده از آنها می‌توان یک فضای متمرکز را ایجاد کرد. اسپیکر مناسب برای کلاس درس هم اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از تجهیزات مختلف و با کیفیت باعث کاهش نویز در کلاس می‌شوند و اساتید با استفاده از این تجهیزات صوتی می‌توانند صدای خود را با کیفیت بالا در کلاس پخش کنند تا تمامی دانشجویان و دانش‌آموزان بتوانند موارد ذکر شده توسط استاد را به‌خوبی فراگیرند. خرید سیستم صوتی باید با دقت بسیار زیادی انجام شود.

با توجه به ابعاد یک کلاس و تعداد دانشجویان و دانش آموزانی که در آن قرار می‌گیرد می‌توان از تجهیزات مختلف برای سیستم صوتی کلاس درس استفاده کرد. مجموعه ویس‌کده خدمات متنوعی در این زمینه ارائه می‌دهد. ما انواع تجهیزات صوتی را برای کلاس‌های درس شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید با توجه به شرایط و نیازی که دارید خرید خود را انجام دهید.

شما می‌توانید از طریق سایت ما انواع سیستم‌های صوتی کلاس درس را مشاهده کرده و با توجه به نیازی که دارید یکی از آنها را برای خود انتخاب کنید‌. سیستم صوتی در کلاس درس نیازی به پخش صدای بسیار زیاد ندارد و می‌توان یک سیستم متوسط را برای کلاس درس خریداری کرد. برای مشاوره و خرید با ما تماس بگیرید.