سیستم صوتی مسجد

سیستم صوتی مسجد:در مکان های بزرگ و به ویژه زمانی که ازدحام جمعیت وجود دارد، نیاز به سیستم های صوتی مناسب و با کیفیت است. مساجد نیز از جمله مکان هایی هستند که نیز به سیستم صوتی مناسب دارند. چرا که در مناسبت های مختلف ممکن است ازدیاد جمعیت به حدی بالا باشد که نیاز به سیستم های صوتی با حجم صدای بسیار زیادی احساس شود.

به همین جهت در مساجد سیستم های صوتی مختلفی به کار می روند. این سیستم ها با توجه به مساحت مسجد و تعداد افراد حاضر در آن متفاوت می باشند. در ادامه به بررسی لوازم ضروری برای سیستم صوتی مسجد می پردازیم. همراه با ویس کده باشید.

سیستم صوتی مسجد

ما در تیم ویس‌کده با دراختیار داشتن متخصصین کاربلد و باتجربه در کنار شما هستیم و می‌توانیم از صفر تا صد راه‌اندازی پروژه شما را بر عهده بگیریم. ما با مشاوره رایگان، خدمات طراحی سیستم صوتی و تأمین تجهیزات را انجام خواهیم داد. همچنین، تجهیزات صوتی را با توجه به فضای شما، با بهترین چیدمان نصب خواهیم نمود.

چرا سیستم صوتی مساجد مورد اهمیت می باشد؟

در ساخت و آماده سازی یک مسجد، یکی از مهم‌ ترین کارها طراحی و اجرای یک سیستم صوتی مجهز و حرفه‌ای است تا با ارائه صدایی با کیفیت در سرتاسر مسجد برگزاری مراسمات مذهبی اعم از کلای‌های فرهنگی، سخنرانی ، مداحی و عزاداری، مولودی‌ خوانی و حتی پخش اذان و تلاوت قرآن به بهترین نحو ممکن انجام گیرد. سیستم صوتی مسجد متشکل از اجزای گوناگونی است که هر کدام نقش ویژه‌ای را در این سیستم ایفا می‌کنند.

بنابراین کیفیت عالی سیستم صوتی مسجد با تجهیز آن به بهترین و درجه‌ یک ترین لوازم و دستگاه‌های صوتی مهیا می‌شود. پس اینکه بدانیم از کدام تجهیزات صوتی و به چه تعداد استفاده کنیم؟ کدام برندها و مدل‌ها بهتر اند؟ چگونه آن‌ها را در کنار هم قرار دهیم؟ یک سیستم صوتی مسجد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ قیمت سیستم صوتی مسجد چه قدر است؟ و … بسیار حیاتی و ضروری است. برای همین ویس‌ کده قصد دارد تا در این مقاله به طور جامع به پرسش‌های مطرح شده پاسخ کامل دهد. پس با ما همراه باشید.

بهترین سیستم صوتی مساجد

از دیرباز مساجد در کشورهای اسلامی علاوه‌بر اینکه عبادتگاه مسلمانان محسوب می‌شدند، کانون گردهمایی‌ها، مکان دیدارهای جمعی اهالی و جلوه‌گاه مراسم مذهبی نیز بوده‌اند. علاوه بر نمازهای روزانه که در مساجد برقرار است، نماز عید فطر، جشن‌های مناسبتی، عزادارای‌ها و مراسم ترحیم هم در مساجد برگزار می‌شوند. اجرای درست این مراسم همواره دغدغه متولیان مساجد بوده و هست.

یکی از مهمترین امکاناتی که لازم است هر مسجدی داشته باشد، بهره‌مندی از یک سیستم صوتی مسجد باکیفیت و پرقدرت است، زیرا چنانچه دقت‌های لازم در این زمینه صورت نگیرد، نوای خوش به صدای ناموزون و گوش‌خراش تبدیل می‌شود و به جای جاذبه، دافعه ایجاد می‌شود. لذا تجهیز سیستم صوتی مسجد با دستگاه‌های مناسب و کارآمد، اهمیت ویژه‌ای در ساختن خاطرات خوب از مسجد در ذهن افراد خواهد داشت.

به طور کلی نوع سیستم صوتی مسجد با توجه به مساحت مسجد و کاربران آن متفاوت است، اما برای راه اندازی یک سیستم مناسب باید چندین ابزار را از تجهیزات صوتی مورد استفاده قرار داد. باند و بلندگو، تقویت کننده صدا، میکروفون و میکسر از مهم ترین ابزار های مورد نیاز در راه اندازی سیستم صوتی مسجد می باشند.

میکروفن مناسب مساجد

در محیط های نظیر مسجد میکروفون نیز از جمله ضروریات سیستم صوتی محسوب می شود. چرا که در مساجد عموما سخنرانی ها و مداحی های مختلفی صورت می گیرد و بدون میکروفون این موضوع امکان پذیر نخواهد بود. همجنین در مساجد بزرگ از میکروفون در جهت تکبیر های اقامه نماز توسط مکبر نماز جماعت مورد استفاده قرار می گیرد.

در مساجد عموما میکروفون های سیمی مورد استفاده قرار می گیرند. اما امکان به کارگیری میکروفون های بیسیم نیز در مسجد وجود دارد. در نظر داشته باشید که قیمت خرید میکروفون سیمی برای سیستم صوتی مسجد در مقایسه با میکروفون بی سیم کمتر می باشد.

دسته دیگری از میکروفن‌ها که برای هیئت و مساجد به کار می‌روند، میکروفن‌های یقه‌ای هستند که بلندی صدا و وضوح بالایی دارند. این نوع بیشتر برای سخنرانی‌ها استفاده می‌گردند.

میکروفون سیستم صوتی مسجد

انواع میکروفون های پیشنهادی

باند مسجد

باند یا بلندگوی مسجد

بلندگو ها نقش بسیار مهمی را در سیستم صوتی مسجد ایفا می کنند. برای راه اندازی سیستم صوتی مسجد نیاز است تا بلندگو هایی متناسب با فضای مسجد به کار گرفته شود. همچنین نوع بلندگو باید با فضای مورد استفاده در مسجد نیز متناسب باشد. به طور مثال بلندگویی که در فضای حیاط مسجد استفاده می شود با بلندگوی داخل مسجد متفاوت باید باشد.

اگر قصد به کارگیری بلندگو برای حیاط مسجد را دارید، بلندگو های شیپوری یا دیواری و ستونی گزینه های مناسبی می باشند.

به کارگیری بلندگو های دیواری و شیپپوری می تواند پخش صدا را به خوبی انجام داده و صدا به بخش های مختلف مسجد برسد. لازم به ذکر است که بلندگو های شیپوری مناسب به کارگیری در فضای داخلی مسجد نیستند.

اگر قصد به کارگیری بلندگو در فضای داخلی مسجد را دارید، باند ستونی یا دیواری سالنی گزینه های مناسبی هستند. نصب این دسته از بلندگو ها راحت است و امکان تغییر جهت نیز دارند. لازم به ذکر است که بلندگو های ستونی یا دیواری هم به شکل اکتیو و هم به شکل پسیو ساخته می شوند.

اگر قصد خرید بلندگو پسیو را دارید، باید آمپلی فایر جداگانه بخرید، چرا که این نوع بلندگو ها آمپلی فایر ندارند. لازم به ذکر است که بلندگو های اکتیو دارای آمپلی فایر داخلی می باشند و به موجب همین ویژگی آن ها، وزن بیشتری در مقایسه با مدل پسیو دارند.

انواع بلندگو پیشنهادی

حتما به این نکته توجه کنید که عوامل بیشمار دیگری نیز در انتخاب و نصب باند مسجد وجود دارد که حتما باید در نظر بگیرید. در این زمینه می‌‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آمپلی‌فایر مناسب مساجد

معمولاً در سیستم صوتی مسجد برای تقویت صدای میکروفن از یک آمپلی فایر استفاده می‌شود. آمپلی‌فایرها قدرت صدا را بیشتر می‌کنند و آن را از یک دامنه کم به دامنه زیاد می‌برند. در واقع صدا بعد از میکروفن به آمپلی‌فایر می‌رود در آنجا تقویت و اصلاح میشود بعد به بلندگوها منتقل می‌شود.

به همین سبب وجود یک آمپلی‌فایر خوب به طولانی‌تر شدن عمر بلندگوها کمک میکند، زیرا مانع رسیدن صدای ناهنجار به بلندگوها و پاره شدن آنها می‌شود. چنانچه تمایل دارید علاوه بر قدرت صدا، کیفیت آن نیز افزایش یابد، نویزهای آن برطرف شود و صدای رساتری بشنوید، می‌توانید در کنار آمپلی‌فایر از یک پاور میکسر خوب هم استفاده کنید.

پاور میکسرها در انواع گوناگون برای کاربری‌های متفاوت ساخته شده‌اند. مزیت پاور میکسر نسبت به آمپلی‌فایر در این است که همزمان می‌تواند چند صدای ورودی را بگیرد و به یک صدای با کیفیت خروجی تبدیل کند، در صورتی که چند مداح یا سخنران بخواهند همزمان در مسجد صحبت کنند، شما حتما به یک پاورمیکسر در کنار آمپلی‌فایر نیاز پیدا خواهید کرد، اما اگر فقط یک میکروفن در کار باشد وجود یک آمپلی فایر خوب که از نظر آمپدانس با میکروفن هماهنگ باشد کفایت می‌کند.

برای تجهیز سیستم صوتی مسجد می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان سایت ویس‌کده کمک بگیرید تا شما را برای جمع‌آوری بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌ها با مناسب‌ترین قیمت یاری نمایند.

  • اگر آمپلی فایر مناسبی را برای سیستم خود انتخاب کنید، فشار کمتری به باندها خواهد آمد
  • کیفیت و طول عمر تجهیزات شما بالاتر می‌رود.
  • آمپلی فایر در مراسم هیئت یا مسجد به شما کمک می‌کند که نویز کمتری در صدای خروجی داشته باشید.
  • مشکل قطعی صدا به حداقل می‌رسد.
  • امکان انجام تنظیمات افکت‌ها و فرکانس‌های صوتی وجود دارد.
آمپلی فایر مسجد - سیستم صوتی مسجد

آمپلی فایر پیشنهادی

میکسر مسجد - سیستم صوتی مسجد

میکسر و پاور میکسر مسجد

یکی از اتفاقات شایع و مزاحم در حین برگزاری مراسمات مذهبی مسجد ایراد در پخش صوت است. فرض کنید قرآن در حال پخش است، سخنران در حال صحبت است و مداح دارد نوحه‌خوانی می‌کند. در عین حال مکررا صدا قطع و وصل می‌شود یا در برخی از نقاط مسجد پخش نمی‌شود، صدا وز وز می‌کند و نویز دارد. راه حل این مشکل به کار گرفتن یک آمپلی فایر مناسب سیستم صوتی مسجد است. زیرا این دستگاه وظیفه دارد تا سیگنال‌های صوتی دریافت شده از منبع صوت را قبل از رسیدن به اسپیکرها تقویت و تشدید و استاندارد نماید. انتخاب توان  و مدل مناسب آمپلی فایرهای مسجد باید مطابق نوع و تعداد بلندگوها سیستم باشد.

یک میکسر نیز بیشتر در مراسم‌ها عظیم و بزرگتر کاربرد دارد. وظیفه اصلی یک میکسر پردازش، تنظیم، میکس و افکت‌گذاری و همچنین حذف نویز در یک سیستم است. میکسرها معمولا در 2 نوع آنالوگ و دیجیتال ارائه می‌گردند.

در  طراحی سیستم صوتی مسجد بسته به شرایطی که دارید مختار هستید یکی از این دو دستگاه را انتخاب کنید. برای مثال درمقایسه ابعاد و شکل آمپلی فایر و پاور میکسر می‌دانیم که آمپلی فایر یک دستگاه مرتفع و ایستاده است درحالی که پاورمیکسر خوابیده و باریک است. این موضوع به خصوص زمانی که محدودیت فضا داریم بیشتر اهمیت دارد. از طرفی کار کردن با آمپلی فایر به نسبت پاور میکسر آسان‌تر است.

معمولا از انواع آمپلی فایرها برای باندهای ستونی و بلندگوهای شیپوری استفاده می‌شود که به صورت اهمی ولتی است و از پاور میکسرها برای باندهای اکتیو و پسیو استفاده می‌کنند و فقط اهمی می‌باشد.

پاور میکسرهای پیشنهادی

اذان گو و اکو همراه مناسب مسجد

اکو همراه و اذان‌گو از دیگر تجهیزات کاربردی در سیستم صوتی یک مسجد می‌باشند. اکو همراه که قابلیت حمل و نقل آسان دارد و نیز به برق احتیاج ندارد به دلیل ابعاد کوچک و ظرافتش بسیار مورد توجه و علاقه مداحان است. این دستگاه می‌تواند در زمان نبود برق در مسجد بسیار کار راه‌انداز و مفید واقع شود.

چند سالی هست که استفاده از اذان‌گو در مساجد و ادارات، کارخانه‌ها و مدارس رایج شده، این دستگاه‌ها با کاربری ساده‌ای که دارند شما را از توجه دائم به ساعات مقرر اذان ، بی‌نیاز می‌کنند.

اذان‌گوهای هوشمند با مجهز بودن به سیستم GPS با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، به طور خودکار، هر باراذان را در زمان مناسب پخش می‌کنند. این دستگاه‌ها قابلیت اتصال به کارت حافظه را دارند به این ترتیب شما می‌توانید چندین اذان با نواهای گوناگون را بر روی کارت sd ذخیره و روزانه از این مجموعه اذان استفاده کنید، در ضمن این دستگاه‌ها قابلیت پخش ادعیه قبل اذان و حتی سرود ملی برای مدارس را نیز دارند. با وجود این دستگاه می‌توانید با خیالی آسوده به سایر کارهای خود رسیدگی کنید و نگران فراموش کردن پخش اذان نباشید.

شما می‌توانید انواع دستگاه‌های اذان‌گو اتوماتیک را در سایت ویس‌کده مشاهده و خریداری نمائید.

اذان گو مسجد - تجهیزات صوتی

انواع اذان گو پیشنهادی

کدام برند برای سیستم صوتی مسجد مناسب است؟

برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که برای سیستم صوتی مسجد مناسب هستند. از این برندها می‌توان به برند اکوچنگ، جاسکو، دایناکورد، دایناپرو و غیره اشاره کرد. اگر این محصولات را به صورت اورجینال خریداری کنید می‌توانید از کیفیت بالای آن برخوردار شوید. برای خرید محصولات اورجینال هر برند باید آنها را از نمایندگی انحصاری خریداری کنید. مجموعه ویس کده به عنوان یکی از مجموعه‌های معتبر در کشور انواع سیستم‌های صوتی با برندهایی که با کیفیت را به صورت مستقیم در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در مجموعه ما سیستم صوتی هیئت هم با تنوع بسیار بالایی به فروش می‌رسد.

در نصب و تجهیز سیستم صوتی مسجد چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در هنگام نصب و اجرای سیستم صوتی مسجد باید متدها و نکات بسیاری به کار گرفته شود تا نصب سیستم کاملا اصولی انجام شود. چون در غیر این صورت با مشکلات بسیاری روبرو خواهیم بود. در ادامه مختصری از این نکات را می‌بینید.

1- تهیه تجهیزات مناسب:

همانطور که در بالاتر گفته شد برای داشتن یک سیستم صوتی با کیفیت بی‌نظیر و کاربرد بالا در مسجد انتخاب و  تهیه مناسب‌ترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات صوتی الزامی است. بنابر این با درنظر گرفتن بودجه خود آنچه را که بهتر است خریداری کنید. اگرهم بودجه محدودی دارید نگران نباشید. چون پایین بودن قیمت یک کالا به معنای بی کیفیت بودن آن نیست. در واقع حائز اهمیت‌ترین موضوع انتخاب لوازم و تجهیزات مورد نیاز با توجه به فضای مورد استفاده و وسعت آن است.

2- پخش یکنواخت و واضح صدا:

برای اینکه در جای جای شبستان، مناره‌ها، گنبد، ورودی مسجد، ایوان (فضای ‏بیرونی)، محراب و… صدا به طور یکنواخت پخش شود و قابل فهم و واضح باشد، مستلزم این هستیم تا مهندسین و متخصصان با دقیق‌ترین محاسبات و در نظر گرفتن فاکتورهای تاثیرگذار بسیار بلندگوها را با  فواصل مطلوبی تنظیم و نصب کنند.

3- تعداد حضار:

یکی دیگر از مواردی که باید در کنار فاکتور نوع فضا و مساحت آن در نظر گرفته شود، تعداد میهمانانی است که در مسجد حاضر می‌شوند. برای نصب و اجرای سیستم صوتی مسجد ماکزیمم ظرفیت را در نظر می‌گیرند. یعنی می‌گویند در شرایط خاص تمام کسانی که می‌توانند در مسجد گردهم آیند چند نفر هستند؟ البته کاملا مشهود است که تعداد حضار بسته به مراسمات و مناسبات مختلف متغیر است.

خرید سیستم صوتی مسجد

اگر شما در زمینه تجهیز سیستم صوتی مسجد متخصص هستید که بسیار عالی، تبریک ما را پذیرا باشید، شما می‌توانید با خیالی آسوده از دانش فنی خود بهره برده و بهترین تجهیزات را از سایت ویس‌کده متناسب با مسجد، مصلی و یا هیئت مورد نظر خود تهیه کنید، اما اگر در این زمینه تخصص و تجربه‌ای ندارید می‌توانید با کارشناسان ما که آماده کمک و راهنمایی به شما هستند بهره ببرید، زیرا نکات مهمی در خرید و نصب یک سیستم صوتی باید مورد ملاحظه قرار بگیرند تا شما بیشترین بازدهی را از آن‌ داشته باشید.

توجه به نکاتی همچون خرید میکروفن و آمپلی‌فایر هماهنگ، توجه به تناسب درست میزان بلندگوها با متراژ و معماری مسجد، جانمایی صحیح اسپیکرها (Speaker)، سیم‌کشی دقیق و همسان‌سازی طول سیم‌ها برای توزیع یکسان صدا، و نکات دیگری که شما باید هنگام خرید به آن‌ها توجه کنید.

نصب یک سیستم صوتی به دلیل سروکار داشتن با جریان برق و وسایل الکتریکی و الکترونیکی همواره پیچیدگی‌های خود را دارد. در صورت نیاز به کارشناس می‌توانیم در نصب و راه‌اندازی این تجهیزات همراه شما باشیم.

برای تهیه مناسب‌ترین تجهیزات صوتی مسجد با بهترین کیفیت وب‌صرفه‌ترین قیمت می‌توانید قبل از خرید با کارشناسان مجموعه ویس‌کده رایگان مشورت کنید.


درباره طراحی و نصب سیستم پیجینگ تحت شبکه توسط مجموعه ویس کده چه میدانید؟

قیمت سیستم صوتی مسجد در ویس‌کده

این روزها انواع و اقسام سیستم‌های صوتی مسجد با کیفیت‌ها مختلف و از برندهای سازنده متعدد در بازار عرضه می‌شوند. اگر شما می‌خواهید که خریدی مطمئن داشته باشید و با کیفیت‌ترین سیستم صوتی مسجد را به صورت اورجینال از سازندگان مطرح و به‌ نام دنیا و با پایین‌ترین قیمت تهیه کنید. پیشنهاد ما این است ابتدا از فروشگاه اینترنتی ویس‌کده دیدن کرده و سپس صفر تا صد طراحی، خرید، نصب و اجرای سیستم صوتی مسجد خود را به مهندسین و متخصصان خبره و باتجربه ویس‌کده بسپارید. کافی است با شماره 02144567617 تماس حاصل فرمایید.

 

کابل مناسب برای سیستم صوتی مسجد

سیستم صوتی مسجد برای پخش صدا باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. کابل‌هایی که برای سیستم صوتی مسجد به‌کار می‌روند باید با دقت زیادی انتخاب شوند. از آنجایی که کابل به‌ عنوان یکی از تجهیزات اصلی انتقال صوت شناخته می‌شود باید به صورتی انتخاب شود تا سیگنال‌ ها را به خوبی منتقل کند. کابلهای مختلفی وجود دارند که توسط شرکت‌های گوناگون تولید می‌شوند.

هر یک از این کابل‌ها کیفیت‌های مختلفی در هنگام پخش صدا خواهند داشت. در سیستم صوتی مساجد باید از کابل‌هایی استفاده کرد که دارای فویل باشند و در برابر نویز مقاومت بالایی داشته باشند. برای اتصال باند به آمپلی فایر هم باید از کابل‌هایی استفاده کرد که قطر زیادی داشته باشند. در مکان‌هایی که فواصل زیادی برای انتقال صدا وجود داشته باشد باید از سیم‌های قطور استفاده کرد تا بتوانند با حداکثر توان، صوت را از آمپلی‌فایر به بلندگو انتقال دهند. روکش کابل هم اهمیت زیادی در سیستم صوتی مسجد دارد.

روکش‌ها از سیم شما در برابر ضربه و فشار محافظت می‌کنند و بنابراین باید کیفیت بالایی داشته باشند. مجموعه ویس‌ کده خدمات متنوعی در این زمینه ارائه می‌دهد. ما کابل‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که کیفیت بسیار بالایی برای استفاده در سیستم صوتی مساجد را داشته باشند.

در صورتی که نیاز به کابل‌های مختلف برای سیستم صوتی مساجد دارید می‌توانید این محصولات را از طریق سایت ما و به‌صورت غیرحضوری خریداری کنید. ما این محصولات را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهیم و شما می‌توانید در مدت بسیار کوتاه و در هر مکانی که حضور داشته باشید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

ویس کده فروشگاه آنلاین انوع تجهیزات صوتی مساجد

از خدمات مجموعه ویس کده می‌توان به فروش تجهیزات صوتی و نصب و راه‌اندازی آنها اشاره کرد. تمامی محصولاتی که توسط فروشگاه ما به فروش می‌رسند دارای ضمانت کالا و خدمات پس از فروش هستند. شما می‌توانید محصولات مختلف ما را به صورت غیر حضوری خریداری کنید و این با این روش خرید در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی زیادی داشته باشید. ما تنوع بسیار زیادی در محصولات خود قرار داده‌ایم تا هر مشتری با توجه به نیاز و بودجه خود بتواند به راحتی خرید خود را انجام دهد.

انواع میکروفون در مجموعه ما با قیمتی بسیار به‌صرفه به فروش می‌رسند. شما می‌توانید برای مراسمات خاص خود از سیستم‌های صوتی مختلف مجموعه ما برخوردار شوید. برای خرید از مجموعه ما کافی است به قسمت فروش محصولات مراجعه کنید و با توجه به نیازی که دارید یک یا چند تجهیزات صوتی را برای خود بخرید. ما از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه فروش و اجرای سیستم‌های صوتی آغاز کرده‌ایم و تا به امروز توانسته‌ایم تجربه بسیار زیادی برای فروش محصولات با کیفیت به دست آوریم.

جمع بندی

همانطور که در این مطلب برای شما توضیح دادیم برای یک مسجد باید از سیستم صوتی مناسب استفاده کرد. تجهیزاتی که در سیستم صوتی مسجد به کار می‌روند شامل آمپلی‌فایر، بلندگو، میکروفون و غیره هستند. هر کدام از این تجهیزات باید با کیفیت بالایی برای پخش صدای با کیفیت خریداری شوند. برندهای مختلفی در قسمت فروش محصولات ما برای خرید سیستم صوتی مسجد وجود دارند. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

انواع میکروفون در مجموعه ما با قیمتی بسیار به‌صرفه به فروش می‌رسند. شما می‌توانید برای مراسمات خاص خود از سیستم‌های صوتی مختلف مجموعه ما برخوردار شوید. برای خرید از مجموعه ما کافی است به قسمت فروش محصولات مراجعه کنید و با توجه به نیازی که دارید یک یا چند تجهیزات صوتی را برای خود بخرید. ما از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را به صورت تخصصی در زمینه فروش و اجرای سیستم‌های صوتی آغاز کرده‌ایم و تا به امروز توانسته‌ایم تجربه بسیار زیادی برای فروش محصولات با کیفیت به دست آوریم.