سیستم صوتی باشگاه و سالن ورزشی

این روزها یکی از عوامل مهمی که سالن‌های ورزشی را از سایر رقبا متمایز می‌کند، سیستم صوتی مناسب برای باشگاه است. اگر در باشگاه‌ها باندهای مناسب انتخاب و نصب شود به شکل قابل ملاحظه‌ای در کیفیت ورزش و همچنین افزایش جذب مشتری تأثیر می‌گذارد.

ثابت شده است که اگر موسیقی با فرکانس مناسب به گوش ورزشکار برسد، فعالیت او بازدهی بیشتری خواهد داشت. نکته مهمی که حتما باید به آن توجه شود، این است که باند باشگاه ورزشی به گونه‌ای انتخاب شود که هم فرکانس‌های بم را  به خوبی ساپورت کند و هم بتوان موسیقی‌های فرکانس پایین را برای ورزش‌هایی مثل یوگا پخش کرد.

سیستم صوتی باشگاه

ما در گروه تخصصی وویس کده در خدمت شما عزیزان هستیم. هدف اصلی ما راه‌اندازی یک سیستم صوتی حرفه‌ای و با بهترین تجهیزات و کمترین هزینه، مناسب با نیاز شماست. شما می‌توانید از مشاوره و طراحی رایگان تیم تخصصی وویس کده بهره‌مند شوید. همچنین همکاران ما جهت بازدید رایگان به محل مورد نظر شما مراجعه خواهند نمود.

در هنگام راه‌اندازی سیستم صوتی باشگاه به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

اولین نکته در راه‌اندازی سیستم صوتی باشگاه ورزشی، یا به اصطلاح سیستم صوتی باشگاهی در نظر گرفتن بزرگی سالن است و اینکه چه تعداد اسپیکر برای باشگاه یا باند باشگاه برای این فضا لازم است.

نکته دوم نحوه زون‌بندی مناسب است. یعنی سیستم به گونه‌ای در سالن تعبیه شود که در قسمت‌های مختلف سالن ورزشی یا جیم، امکان کنترل صدا به طور جداگانه وجود داشته باشد. اکثر آمپلی فایرها دارای چندین زون‌بندی هستند که بسته به نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نکته سوم که که قابل تأمل است، پخش صدا به طور یکنواخت در کل فضا است. این امر نیاز به طراحی و چیدمان درست دارد که حتما باید توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود. چرا که وقتی از چندین بلندگو استفاده می‌شود، نحوه کابل‌کشی آن نیز مهم می‌شود.

 نکته آخر هم که از همه مهم‌تر است انتخاب درست و دقیق باند باشگاه، میکسر باشگاهی و همچنین سایر تجهیزات مورد نیاز سیستم صوتی باشگاه است. که اگر در این زمینه تخصصی ندارید، توصیه می‌کنیم که حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

باند باشگاه مناسب برای سالن ورزشی کدام است؟

انواع مختلفی از بلندگوها قابل استفاده در باشگاه‌های ورزشی هستند. اما این که کدام برای هدف مورد نظر شما مناسب است نیاز به تجربه و مهارت دارد. در ادامه به انواع باندهای مناسب سیستم صوتی باشگاه اشاره می‌کنیم.

باندهای دیواری و ستونی مناسب باشگاه

این باندها نصب ساده‌ای دارند که با کمک پایه بر روی دیوار نصب می‌شوند. این بلندگوها اکثر فول رنج هستند و برای پخش موسیقی پس زمینه و یا سیستم پیجینگ به کار می‌روند. بنابراین، در باشگاه‌های ورزشی و جیم که نیاز به پخش موزیک با صدای بلند است مناسب نیستند. اسپیکر باشگاهی مناسب باید بتواند همه شاخه‌ها و سانس‌های ورزشی را ساپورت کند. بنابراین باند دیواری صرفا برای ورزش‌هایی مثل یوگا که موسیقی ملایم پخش می‌شود و یا برای اطلاع رسانی در باشگاه‌ها و یا استخرها کاربرد دارد.

باندهای دیواری و ستونی مناسب باشگاه
باندهای دکوراتیو باشگاهی

باندهای دکوراتیو باشگاهی

باندهای دکوراتیو ظاهر زیبایی دارند و امکان تغییر زاویه برای شنیده شدن بهتر صدا نیز وجود دارد. باشگاه‌های ورزشی عموما طرفدار باندهای دکوراتیو هستند. هم به صورت اهمی هستند و هم به صورت ولتی می‌باشند. اسپیکر باشگاهی دکوراتیو نوع 2Way در باشگاه‌ها استفاده می‌شود. زیرا دارای ووفر و توییتر و کراس اور است. در این میان سایز ووفر و توییتر به کار رفته نیز بسیار مهم است که در کیفیت پخش صدای بم و زیر بسیار تأثیرگذار است که معمولا در باشگاه‌های ورزش سایز 12 و 15 اینچ به کار می‌رود.

از دیگر دلایل استفاده بلندگو دکوراتیو باشگاهی زیبایی ظاهری آن است. سالن‌های ورزشی معمولا به زیبایی و دکوراسیون خود اهمیت می‌دهند. با این کار ورزشکاران نیز روحیه بهتری پیدا می‌کنند.

بلندگو دکوراتیو پیشنهادی

باندهای اکتیو و پسیو مناسب باشگاه

این باندها هم قابل نصب بر روی دیوار هستند و هم امکان نصب بر روی پایه به صورت ایستاده دارند. برای سالن‌هایی که ارتفاع سقف خیلی بلند است و یا نیاز به بیس صدایی زیاد دارند مناسب هستند. باندهای پسیو آمپلی فایر ندارند و برای استفاده در باشگاه و سالن ورزشی باید آمپلی فایر جداگانه تهیه شود. این باند بهتر است با پاورمیکسر همراه شود. باندهای اکتیو بر عکس باندهای پسیو دارای آمپلی فایر داخلی هستند و در صورت تمایل می‌توانید به آن میکسر اضافه کنید. این باندها سایزهای مختلفی دارند (8، 10، 12 و 15 اینچ) که با توجه به فضای سالن خود می‌توانید اندازه آن را تعیین کنید.

باندهای اکتیو و پسیو مناسب باشگاه

بلندگوهای پیشنهادی

اسپیکر باشگاهی سقفی

اسپیکر باشگاهی سقفی

در سالن‌های ورزشی مدرن و یا مکان‌هایی که فضای زیادی جهت نصب اسپیکر دیواری ندارند، بهترین گزینه باند باشگاه سقفی است. توان این بلندگوها از باندهای دیواری کمتر است ولی در عین حال کارایی خوبی دارد. بلندگوی سقفی که برای باشگاه پیشنهاد می‌کنیم از نوع 2Way است که ووفر بزرگتری داشته باشد، چرا که سایز ووفر نسبت مستقیمی با افزایش بیس دارد که این مورد پسند اکثر سالن‌های ورزشی یا جیم است. در هنگام نصب سیستم صوتی سقفی حتما باید به محیط خود دقت نمایید و تعداد کافی و با فاصله مناسب نصب کنید. زیاد بودن تعداد اسپیکر سبب می‌شود که لزوما از سیستم دارای ترانس مچینگ استفاده کنید.

اسپیکر سقفی برای باشگاه مزیت‌های دیگری نیز دارد. از جمله این مزیت‌ها پخش صدای یکنواخت در محیط سالن ورزشی. بطوریکه تمام افراد حاضر در باشگاه می‌توانند صدای موزیک را به یک اندازه بشنوند. بنابراین اسپیکر سقفی می‌تواند گزینه مناسبی برای سالن ورزشی شما باشد.

بلندگو سقفی های پیشنهادی

تماس با کارشناسان ویس‌کده

در انتخاب بلندگوی مناسب برای سیستم تحت شبکه حتما دقت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و کسب و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وویس‌کده در ارتباط باشید.

سایر تجهیزات مورد نیاز سیستم صوتی باشگاه

از دیگر تجهیزات صوتی که در یک باشگاه ورزشی، علاوه بر بلندگو نیاز است، می‌توانیم به آمپلی فایر و میکسر اشاره کنیم.

آمپلی فایر مناسب باشگاه ورزشی

آمپلی فایر مناسب باشگاه ورزشی

آمپلی فایرها صدای خروجی را با کیفیت بیشتری خارجی می‌کنند. این دستگاه در واقع تغییرات فرکانس و دامنه را تشخیص می‌دهد بر اساس آن سیگنال‌ها را تقویت و کیفیت صدا را افزایش می‌دهند. که این مسئله در باشگاه‌ها اهمیت زیادی دارد. تعداد ورودی‌ها و خروجی‌های آمپلی فایر بستگی به تعداد بلندگوهای به کار رفته دارد. انتخاب آمپلی‌ فایر برای باشگاه ورزشی نیاز به تخصص دارد. زیرا فرکانس و دامنه و حجم ایجاد شده توسط دستگاه ورودی باید با امپ‌ها سازگار باشد. که در غیر اینصورت صدا کاملا بی‌کیفیت به گوش می‌رسد.

سایر تجهیزاتی که در سیستم صوتی هیئت یا مسجد به کار می‌روند، شامل کابل‌ها و اتصالات و پایه‌ها باند و … هستند. بهتر است هنگام تهیه آن حتما از مشورت افراد ماهر و متخصص کمک بگیرید. همچنین، رکوردر نیز وسیله‌ای است که در برخی سخنرانی‌ها یا مداحی‌ها، زمانی که نیاز به ضبط صدا دارید استفاده می‌‌شود.

آمپلی فایرهای پیشنهادی

میکسر مناسب باشگاه

توسط میکسر سیگنال‌های دیجیتال یا آنالوگ کنترل می‌شوند. میکسرهای آنالوگ نسبت به دیجیتال قدرت تغییر صدا و افکت‌های صوتی کمتری‌ دارند. بنابراین، توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید میکسر باشگاهی دارید بهتر است نوع دیجیتال را انتخاب نمایید.

تعداد کانال‌های ورودی و خروجی میکسرها متفاوت است که با در نظر گرفتن امکانات مورد نیاز خود در سالن ورزشی می‌توانید آن را تهیه نمایید. البته به این نکته نیز باید اشاره کنیم که شما می‌توانید به جای میکسر از پاور میکسر برای باشگاه استفاده کنید که دارای آمپلی فایر یا تقویت کننده صدا برای اتصال به بلندگوهای پسیو است.

میکسر مناسب باشگاه

میکسرهای پیشنهادی

میکروفن باشگاه

میکروفن باشگاه

دو نوع میکروفنی که در باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی به کار می‌رود، میکروفن‌های یقه‌ای و هدمیک هستند. بعضا از این دو میکروفن برای ورزش‌هایی مانند یوگا استفاده می‌شود. در برخی از باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی بزرگ که به سیستم پیجینگ نیاز دارند، میکروفن‌های رومیزی نیز کاربرد دارد.

میکروفن‌‌های پیشنهادی

قیمت تجهیزات صوتی مناسب باشگاه

اگر می‌خواهید بدانید که راه‌اندازی یک سیستم صوتی با تجهیزات کامل برای سالن ورزشی خود چقدر هزینه دارد، بهتر است بگوییم که این امر بستگی به فضایی که در اختیار دارید، تعداد تجهیزات، نوع و برند تجهیزاتی که خریداری می‌کنید دارد. البته موارد بسیار زیاد دیگری وجود دارد که در تعیین قیمت سیستم صوتی برای باشگاه موثر است. اگر تمایل به اطلاع از قیمت باند باشگاه و یا نحوه راه‌اندازی و نصب سیستم صوتی خود دارید می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید. تا به شما کمک کنند که بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشید.

سیستم صوتی باشگاه بدنسازی

سیستم صوتی باشگاه بدنسازی شامل تجهیزات مختلفی می‌شود که توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شود. از آنجایی که موسیقی تاثیر زیادی در روحیه و خلق‌وخوی افراد دارد می‌توان در باشگاه‌های بدنسازی از سیستم‌های صوتی مختلف و موسیقی‌های تاثیر گذار استفاده کرد تا افراد بتوانند با روحیه بیشتر فعالیت‌های ورزشی خود را انجام دهند. گوش دادن به موزیک در حین ورزش کردن باعث می‌شود تا فرد بتواند حرکات را راحت‌تر و لذت بخش‌تر انجام دهد.

گوش کردن به موسیقی باعث تولید هورمونی به نام دوپامین می‌شود که حس خوب و آرامش را به فرد می‌بخشد و با بالا بردن سطح آدرنالین حس هیجان هم برای انجام فعالیت‌های ورزشی افزایش می‌یابد. از تجهیزات سیستم‌های صوتی برای باشگاه‌ بدنسازی می‌توان به اسپیکرهای مخصوص سیستم باشگاه، اسپیکرهای سقفی، اسپیکرهای پسیو و اکتیو، آمپلی فایر و میکسرها اشاره کرد. در صورتی که بخواهید یک سیستم صدا برای باشگاه بدنسازی ایجاد نمایید  که کیفیت صدای بالایی داشته باشد باید برندی را انتخاب کنیم که اعتبار کافی داشته باشد و بتواند صدای موزیک را با کیفیت بسیار بالا پخش کند.

انتخاب یک فروشگاه معتبر برای خرید سیستم صوتی باشگاه بدنسازی اهمیت زیادی در کیفیت این سیستم خواهد داشت. شما می‌توانید با انتخاب مجموعه ویس‌ کده خریدی به‌صرفه و بسیار با کیفیت را انجام دهید و یک سیستم صوتی عالی را در باشگاه خود به کار گیرید. یک سیستم صدا باید قابلیت انعطاف داشته باشد تا در نقاط مختلف باشگاه بتواند صدا را به صورت یکنواخت پخش کند. انتخاب اسپیکرهای باشگاه بدنسازی باید با دقت بسیار بالایی انجام شود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با مجموعه ویس‌ کده تماس بگیرید و از طریق فروشگاه ما خدمات متنوعی در زمینه خرید غیرحضوری تجهیزات صوتی دریافت نمایید.