سیستم صوتی فروشگاه و مراکز خرید

زمانی که شما قصد بازگشایی و افتتاح یک فروشگاه را دارید، بهتر است از همان ابتدا به فکر مجهز کردن آن به سیستم صوتی فروشگاه باشید. سیستم صوتی فروشگاه می‌تواند صرفا یک سیستم ساده برای پخش موسیقی پس‌زمینه باشد. یا یک سیستم صوتی پیشرفته مجهز به تجهیزات حرفه‌ای و سیستم پیجینگ باشد. این بستگی به گستردگی مرکز خرید، پاساژ یا فروشگاه دارد. پخش موسیقی می‌تواند هیجان بازدید مشتریان از فروشگاه شما را بیشتر کند و باعث می‌شود اوقات لذت‌بخش‌تری را در فروشگاه شما سپری کنند.

در کنار سیستم صوت قوی، نورپردازی زیبا نیز کمک می‌کند فروشگاه شما جذاب‌تر شود و تمایل به خرید بیشتر شود. در واقع خرید سیستم صوتی پاساژ  و مراکز خرید مانند مغازه و فروشگاه را می‌توان یک سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در نظر گرفت که کسب و کار شما را رونق می‌بخشد. در مراکز خرید بزرگ سیستم صوتی به منظور پخش موسیقی، پیج کردن افراد از طریق پیجینگ پاساژ و اطلاع‌رسانی و راهنمایی مشتریان به کار می‌رود.

سیستم صوتی فروشگاه

ما در وویس‌کده تجربه طولانی مدت در زمینه تجهیز سیستم صوتی مراکز خرید و فروشگاهی داریم. ما با در اختیار داشتن کادری مجرب و متعهد به بهترین شکل ممکن سیستم صوتی فروشگاهی شما را تهیه، نصب و اجرا می‌کنیم. همچنین در تمام مراحل طراحی و نصب و راه‌اندازی با مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات یا مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

تقسیم‌ بندی تجهیزات صوتی فروشگاهی و سیستم صوتی برای مغازه‌ها

تجهیزات صوتی فروشگاه‌ها، مغازه و مراکز خرید مانند پاساژ و را می توان به دو دسته تقسیم‌ بندی کرد:

  1. سیستم صوتی آنالوگ
  2. سیستم صوتی دیجیتال

سیستم صوتی آنالوگ

این سیستم همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم شامل انواع بلندگو های سقفی و دیواری و دکوراتیو است. در این سیستم تقسیم صدا به این طریق انجام می شود که کاربران می‌توانند صدای بلندگوها را که در قسمت‌های مختلف وجود دارد کم یا زیاد یا قطع کنند.

سیستم صوتی دیجیتال

در این نوع سیستم که تحت کنترل شبکه‌ی اینترنتی است می‌توانیم موزیک یکنواختی را در تمامی قسمت‌ها پخش کنیم. این سیستم امکاناتی دارد که به بررسی آنها می‌پردازیم. می‌توان بلندگو ها را به صورت تکی یا ترکیبی قطع و وصل کرد. قیمت تجهیزات دیجیتال نسبت به آنالوگ به صرفه‌تر است. اگر خرابی به وجود نیاید خرج تجهیزات دیجیتال تنها یکبار است. چون مثل تجهیزات آنالوگ نیازی به نگهداری انچنانی و سرویس ندارد.

تجهیزات مورد نیاز سیستم صوتی فروشگاه

تجهیزات صوتی در یک فروشگاه یا مرکز خرید باید به طور یکنواخت و متناسب با فضا طراحی و نصب شوند. به عبارتی زون‌ بندی این سیستم باید درست و دقیق باشد. این تجهیزات شامل موارد زیر هستند:

انواع بلندگو سیستم صوتی فروشگاهی

نوع بلندگویی که در فروشگاه یا مرکز خرید به کار می‌رود با توجه به محیط و نوع کاربری آن متفاوت است. بعضا در برخی سیستم های صوتی پاساژ و مراکز خرید از تمام انواع بلندگوها استفاده می‌شود و در برخی دیگر فقط یک مدل. در هنگام خرید باند یا اسپیکر مناسب برای مغازه و فروشگاه باید به میزان پاسخ فرکانسی، حداکثر شدت صدا و مقدار پوشش‌دهی آن دقت کنید. هر چه فضای مورد نظر شما بزرگتر باشد نیاز به بلندگوهای پر قدرت‌تری دارید. انواع بلندگوها کارایی‌های مخصوص به خود را دارند. اما مناسب‌ترین اسپیکر یا باند برای مغازه و در سیستم صوتی فروشگاهی شامل بلندگوی سقفی، دیواری و ستونی و دکوراتیو هستند.

بلندگوی سقفی فروشگاهی

اسپیکر سقفی برای فروشگاه در دو مدل توکار و روکار نصب می‌شوند. اما امروزه به دلیل مدرن شدن فروشگاه‌ها، به خاطر زیبایی محیط و کارایی بیشتری که بلندگوهای توکار دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این بلندگوها درون کناف یا سقف کاذب نصب می‌شوند و بدنه بلندگو قابل رویت نیست. باندهای سقفی در دو نوع فول رنج و تووی هستند که نوع تووی دارای تفکیک فرکانسی بهتری است و هم برای پخش موسیقی پس‌زمینه می‌توانیم از آن استفاده کنیم و هم برای پیجینگ. اما مدل‌های فول رنج از لحاظ کیفیت پخش صدا ضعیف‌تر هستند و بیشتر برای پیجینگ به کار می‌روند. البته شما می‌توانید در فروشگاه خود ترکیبی از دو مدل را نصب کنید.

بلندگوی سقفی فروشگاهی

بلندگو سقفی های پیشنهادی

بلندگوی ستونی و دیواری فروشگاهی

بلندگوی ستونی و دیواری فروشگاهی

اکثر بلندگوهایی که برای سیستم صوتی پاساژ و مراکز خرید مانند فروشگاه استفاده می‌شوند از نوع فول رنج هستند. قابل نصب به صورت افقی یا عمودی بر روی دیوارها یا ستون‌ها می‌باشند. بیشترین کاربرد بلندگوهای ستونی برای پیجینگ یا پخش موسیقی پس زمینه است. در مورد کابل‌کشی این بلندگوها باید دقت کنید که کابل‌ها به درستی نصب شوند تا به ظاهر و زیبایی فروشگاه شما لطمه وارد نشود.

نوعی از این باندها ضدآب هستند و در برابر شرایط محیط مقاومند، بنابراین، مناسب فضای باز مغازه یا فروشگاه هستند. توان و کیفیت صدا در این باندها بسیار مهم است. چرا که صدا باید واضح و یکنواخت به تمام نقاط فروشگاه برسد.

بلندگو ستونی پیشنهادی

بلندگوی دکوراتیو فروشگاهی

امروزه دکوراسیون داخلی حرفه‌ای و ظاهری شیک و جذاب برای یک فروشگاه اهمیت بسیاری دارد. بلندگوی دکوراتیو با ظاهری زیبا نسبت به باندهای ستونی هماهنگی و نظم دکوراسیون فروشگاه شما را دو چندان می‌کند. این باندها بر روی دیوار نصب می‌شوند که به دو صورت اهمی و ولتی هستند. یعنی مجهز به سیستم ترانس مچینگ است و قابلیت تغییر از حالت اهمی به ولتی را دارد. برای تقویت سیگنال‌ها می‌توانید از آمپلی‌فایر در کنار این بلندگوها استفاده کنید.

  • طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که در زاوایای مختلف قابل چرخش هستند.
  • این باندها از دسته باندهای دو طرفه هستند.
  • تفکیک صدای زیر و بم را به خوبی انجام می‌دهند. 

پس، بلندگوهای دکوراتیو را می‌توانید به تعداد مورد نیاز برای فروشگاه خود تهیه نمایید.

بلندگوی دکوراتیو فروشگاهی

بلندگو دکوراتیو پیشنهادی

بلندگوهای اکتیو و پسیو فروشگاهی

بلندگوهای اکتیو و پسیو فروشگاهی

نوع دیگر بلندگوها که می‌توانید برای فروشگاه خود در نظر بگیرید، انواع باند اکتیو و باند پسیو هستند. در پشت باندهای اکتیو آمپلی‌فایر وجود دارد ولی در مدل‌های پسیو آمپلی‌فایر داخلی وجود ندارد و باید جداگانه نصب شود.

تداخل سیگنالی در باندهای اکتیو کمتر است و صدایی واضح و شفاف دارد. اسپیکرهای اکتیو دارای پورت‌های AUX و USB و عموما قابل اتصال از طریق بلوتوث هستند.

این بلندگوها دارای باند مجزا، ورودی میکروفن، ورودی و یا خروجی برای اتصال به بلندگو اکتیو دیگر می‌باشند. باندهای پسیو قیمت پایین‌تری نسبت باندهای اکتیو دارند اما باید آمپلی فایر جداگانه برای آن تهیه کنید. با اضافه کردن آمپلی فایر می‌توانید چندین باند پسیو را به هم متصل کنید. رنج فرکانس پاسخگویی، میزان RMS و SPL در انتخاب این باندها بسیار مهم است.

بلندگوهای پیشنهادی

تماس با کارشناسان ویس‌کده

در انتخاب بلندگوی مناسب برای سیستم تحت شبکه حتما دقت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و کسب و اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان وویس‌کده در ارتباط باشید.

میکروفن سیستم صوتی فروشگاه

میکروفنی که برای فروشگاه‌های بزرگ و مراکز خرید مانند پاساژ لازم است تهیه کنید، میکروفن رومیزی یا پیجینگ است. این میکروفن‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست، به منظور پیج افراد یا فراخوانی‌های پرسنل و … به کار می‌رود. میکروفن رومیزی دارای دارای کلید قطع  و وصل است و با یک چراغ LED روشن یا خاموش بودن آن مشخص می‌شود. در انتخاب این میکروفن‌ ها محدوده فرکانسی و حساسیت آن‌ها را باید در نظر بگیرید. میکروفن‌های رومیزی مدل‌های بیسیم و باسیم دارند که بنا به شرایط شما انتخاب می‌گردد.

میکروفن سیستم صوتی فروشگاه

میکروفن‌‌های پیشنهادی

آمپلی فایر برای فروشگاه

آمپلی فایر برای فروشگاه

آمپلی‌فایر ها از ملزومات یک سیستم صوتی فروشگاهی هستند. وظیفه تقویت سینگال‌های صوتی و انتقال آن به بلندگوها را بر عهده دارند. اگر مغازه یا فروشگاه بزرگی را دارید و تعداد بلندگوهای شما زیاد است، باید از آمپلی فایر قوی‌تری استفاده کنید. برای انتخاب آمپلی‌فایر باید به تعداد ورودی و خروجی آن، توان خروجی، تعداد کانال‌ها و بسیاری موارد دیگر دقت نمایید. آمپلی‌ها کلاس‌های مختلفی دارند که رایج‌ترین آن‌ها کلاس AB است. RMS یک آمپلی فایر باید با قدرت انتقال بلندگوها مطابقت داشته باشد.

آمپلی فایرهای پیشنهادی

اهمیت وجود سیستم صوتی برای مغازه

امروزه تجهیزات صوتی برای فروشگاه‌ها و سیستم صوتی برای مغازه‌ از کالاهای پرفروش هستند. در واقع مغازه‌ها و فروشگاه‌ها برای جلب مشتری بیشتر و به وجود آوردن فضای دل انگیز نیاز به پخش موسیقی پس زمینه با نصب بلندگو سقفی و بلندگو دکوراتیو در تجهیزات صوتی برای فروشگاه‌ها دارند که یک تجربه‌ی خرید لذت‌بخش را برای مشتریان ایجاد می‌کند. سیستم صوتی فروشگاهی و مغازه به طور مستقیم بر روی انرژی و خرید مشتریان تاثیرگذار است.

در واقع سیستم صوتی مناسب یکی از واجبات است و بدون آن، مغازه برای مشتریان جذابیت نخواهد داشت. طبق تحقیقات انجام شده، سیستم صوتی فروشگاهی و موسیقی مناسب تا 60 درصد احتمال خرید را افزایش می‌دهند. اما این کار به همین سادگی نیست، تجهیزات سیستم صوتی برای فروشگاه و مرکز خرید باید با دقت و تحت نظر یک متخصص انتخاب شوند. همچنین هر چه بخش‌های یک پاساژ و  فروشگاه بیشتر باشند، این کار باید به شکلی جزئی‌تر صورت بگیرد.

سیستم‌های صوتی نصب شده در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها مدل‌های متفاوتی دارند که شما بر اساس همین مسئله باید نوع فروشگاه و مغازه خود را بررسی کنید و سپس یکی از آنها را خریداری کرده و نصب نمایید. برخی از فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که متراژشان زیاد می‌باشد تنها باید از سیستم‌هایی که توکار هستند استفاده کنند. برخی دیگر از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها متراژشان کمتر است که آنها می‌توانند از سیستم‌‌های ستونی استفاده نمایند. در ادامه برخی از انواع سیستم صوت فروشگاه و مغازه را معرفی می کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم‌ها به دست بیاورید.

نصب سیستم صوتی فروشگاه

نصب سیستم صوتی در فروشگاه نیاز به یک طراحی دقیق و مهندسی دارد. این که تعداد تجهیزات چقدر باشد و کابل‌کشی به چه شکل باشد همگی نیازمند تخصص است. شاید امر نصب و راه‌اندازی سیستم صوتی در ظاهرکار ساده‌ای به نظر آید، اما وقتی اقدام به این کار می‌کنید، نیاز به یک تیم حرفه‌ای را حس خواهید کرد. لذا ما در تیم ویس‌کده با مجرب‌ ترین کارشناسان و متخصصان در کنار شما هستیم، تا پروژه سیستم صوتی فروشگاه شما را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت راه‌اندازی کنیم. جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت سیستم صوتی فروشگاهی

همانند سایر کالاها و خدمات موجود در بازار، قیمت سیستم صوتی فروشگاهی و مراکز خرید مانند پاساژ به عوامل زیادی بستگی دارد. برای تعیین قیمت توسط متخصصان وویس‌کده، ابتدا باید فضای فروشگاه شما مورد بررسی قرار گیرد. مساحت محیط، ارتفاع سقف‌ها، مصالح ساختمانی به کار رفته و … از مواردی است که در بازدید اولیه بررسی می‌شود. بعد از بازدید، ایده‌پردازی و طراحی سیستم صوتی با توجه به بودجه شما به طور کامل انجام می‌گردد. سپس بعد از تهیه تجهیزات مورد نیاز، پروژه نصب و راه‌اندازی می‌شود. شایان ذکر است در طول پروژه، از زمان تماس شما با کارشناسان ما تا لحظه آخر راه‌اندازی، کارشناسان ما با مشاوره رایگان در خدمت شما دوستان گرامی هستند.

قیمت سیستم صوتی مغازه

قیمت سیستم صوتی مغازه به عوامل زیادی بستگی دارد. ابتدا باید مدل ساختمان و ابعاد آن مشخص شود تا بدانیم که چند بلندگو و آمپلی فایر نیاز خواهید داشت. سپس بر اساس نوع و مدل تجهیزات، قیمت نهایی مشخصص می‌گردد.

محصولات و تجهیزات صوتی ویس کده، با توجه به نیاز مشتری و بازار کشور و با استفاده از فناوری روز دنیا و با بهره گیری از طراحی مدرن در تجهیزات صوتی وارد عرصه تجهیزات موسیقی و صوتی کشور شده است، که بهترین و باکیفیت ترین محصولات را بنابر تقاضای مشتریان ارائه نماید. همکاران ما در ویس کده تجربه ی اجرا و نصب تجهیزات صوتی فروشگاه ها و طراحی سیستم صدا برای فروشگاه های زیادی را در رزومه خود دارد. شما می توانید با خیالی آسوده اجرا و نصب سیستم صوتی فروشگاهی خود را با مناسبترین هزینه به ما بسپارید. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن 02144567617 تماس بگیرید.

پیشنهاد ویژه: مطالعه در مورد سیستم صوتی رستوران

فروش تجهیزات صوتی فروشگاه، مغازه و مراکز خرید

فروش تجهیزات صوتی فروشگاه، مغازه و مراکز خرید توسط مجموعه ویس‌ کده با شرایط بسیار عالی و قیمتی مناسب انجام می‌شود. اگرچه فروشگاه زیادی در سراسر کشور وجود دارند که انواع تجهیزات صوتی را به فروش می‌رسانند اما مجموعه ما می‌تواند مشاوره لازم را جهت خرید به مشتری ارائه دهد و بهترین تجهیزات صوتی را در اختیار او قرار دهد.

وجود تجهیزات صوتی در فروشگاه، مغازه و مراکز خرید می‌تواند یک تجربه جالب را برای مشتریان به وجود آورد. با استفاده از تجهیزات صوتی می‌توان به پخش موسیقی پس زمینه پرداخت. سیستم پیجینگ و اطلاع رسانی هم باعث عملکرد بهتر مغازه و مکان‌های تجاری می‌شود. سیستم پیجینگ پاساژ و مراکز خرید از مهمترین سیستم‌های صوتی یک مکان تجاری بزرگ محسوب می‌شود که طراحی و نصب آن نیاز به تجربه و تخصص دارد. اگر قصد خرید سیستم پیجینگ پاساژ را دارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر گونه تصمیم‌گیری با متخصصان ما در ویس‌کده تماس بگیرید.

خرید اسپیکر یا باند برای مغازه و فروشگاه نیز نیازمند توجه به نکاتی مهمی است. بلندگوهای مختلف مانند بلندگوی سقفی روکار، بلندگوی دیواری، بلندگوی دکوراتیو هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. از دیگر تجهیزات صوتی این مکان‌ها می‌توان به آمپلی فایر اشاره کرد. آمپلی فایرها تنوع بسیار بالایی دارند و با توجه به شرایط یک فروشگاه با وات و توان خروجی مختلف و یا حالت‌های گوناگون به فروش می‌رسند.

تعداد کانال‌های ورودی و خروجی آمپلی فایرها با یکدیگر متفاوت است بنابراین در هنگام خرید خود باید مجموعه‌ای را انتخاب کنید که بتواند مشاوره لازم را در اختیار شما قرار دهد. اگر قصد خرید تجهیزات صوتی را برای فروشگاه، مغازه و مراکز خرید دارید می‌توانید روش آنلاین را برای خود انتخاب کنید و از طریق مجموعه ما یک خرید به صرفه و سریع را تجربه نمایید. مجموعه ویس‌کده یکی از مراکز فروش انواع سیستم‌های صوتی در تهران است و از طریق فروش آنلاین تجهیزات صوتی از جمله باند و بلندگو، آمپلی فایر و … به سراسر کشور خدمات رسانی می‌کند.

همکاران ما پیش از خرید شما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهند و در سایت هم تمامی محصولات با جزئیات آنها درج شده است که می‌توانید آنها را مشاهده کرده و با توجه به نیازی که دارید خریدتان را انجام دهید.

نکاتی جهت بهبود کیفیت سیستم صوتی برای مغازه

یکنواخت بودن صدا: یکی از مهم‌ترین و شاید سخت‌ترین بخش‌های طراحی سیستم های صوتی فروشگاهی، یکنواخت بودن صدا و موسیقی است. شدت و ولوم صدا باید در همه جای فروشگاه واضح و به صورت یکنواخت باشد، نه اینکه در نزدیکی بلندگوها موسیقی با ولوم زیاد پخش شود و دورتر از آن، صدایی ضعیف و بی کیفیت به گوش برسد.

زون‌بندی مناسب: گاهی در برخی از فروشگاه‌ها بخش‌های مختلفی وجود دارند و افراد ترجیح می‌دهند در هر بخش موسیقی خاص و آهنگی متفاوت را بشنوند. مثلا در یک بخش خرید صورت می‌گیرد و در قسمت دیگر، کافه‌های کوچک یا بوفه غذا و نوشیدنی ساخته شده‌‌اند. بنابراین زون‌بندی سیستم صوتی برای مغازه و فروشگاه باید طوری باشد که در هر بخش، موسیقی متفاوت و با ولوم قابل کنترل به گوش برسد.

ولوم صدا و موسیقی: علاوه بر زون بندی و یکنواخت بودن صدا، شما باید ذائقه‌ی موسیقیایی مشتریان را بشناسید و در هر بخش آهنگی مناسب پخش کنید. متاسفانه گاهی دیده می‌شود جهت افزایش انرژی و روحیه خرید در مشتریان، ولوم صدا در سیستم صوتی فروشگاهی به قدری بالاست که افراد صدای یکدیگر را به خوبی نمی‌شنوند. از طرفی گاهی آنقدر صدای موسیقی پایین است که موجب بی‌حوصلگی مشتریان شده و بر روی خرید آن‌ها تاثیر می‌گذارد.